Policia italiane shkatërron dy grupe terroriste në Lombardi dhe Sardenja

Policia italiane njoftoi se ka shkatërruar dy grupe të dyshuara xhihadiste përmes një operacioni të madh anti-terrorizmi që çoi në një numër arrestimesh. Bastisjet...

Oklahoma, një i vrarë dhe katër policë të plagosur

Katër policë janë plagosur gjatë një përpjekje për të arrestuar një të dyshuar, i cili kërkohej nga gjykata. Ngjarja ka ndodhur në Oklahoma të...

Mogherini: BE shumë më e fortë se dy vite më parë

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini është shprehur e bindur se BE sot është shumë më e fuqishme se dy vite më parë, kur...

Gjermania përkrah kompanitë që bëjnë biznes në Iran

Gjermania është e gatshme t’iu ndihmojë kompanive të saj në të bërit biznes në Iran, ka thënë ministri gjerman i Ekomonisë, Peter Altmaier, pasi...

Takimi Trump-Kim do të mbahet në Singapor

Presidenti amerikan Donald Trump do të takohet me liderin e Koresë Veriore, Kim Jong-un më 12 qershor në Singapor.Kështu ka bërë të ditur Trump...

Arrestohen 5 nga terroristët më të kërkuar të ISIS

Iraku ka kapur 5 komandantë të Shtetit Islamik pasi shërbimet e tij të Inteligjencës i shtynë ata të kalonin kufirin nga Siria fqinje. Zyrtarët irakianë...

Cili është vendi që ka zgjedhur një 92-vjeçar për kryeministër

Mahathir Mohamad ka bërë betimin si kryeministër i Malajzisë. 92-vjeçari bëhet kësisoj udhëheqësi më i vjetër në botë që mban një post të tillë. Aleanca...

“Holanda po kthehet në narko-shtet”, policia ngre alarmin

Daniel Boffey, The Guardian Policët holandezë thonë se shumë prej viktimave nuk i raportojnë fare incidentet dhe se grupet e organizuara kanë dorë të lirë...

Qeveria e re italiane: Salvini bëhet ministër i Brendshëm, di Maio i Jashtëm, kryeministri...

Italia tashmë është pranë një qeverie ndërmjet Lega-s dhe 5 Yjeve. Dy liderët e këtyre forcave politike, Mateo Salvini dhe Luigi di Maio kanë rënë...

Shtatë të vdekur në Australi, mes tyre 4 fëmijë

Shtatë persona janë gjetur të vdekur në një pjesë rurale të Australisë perëndimore. Policia ka konfirmuar se trupat e katër fëmijëve dhe tre personave...