Vit i ri, rregulla të reja: çfarë ndryshon në botë nga 1 janari

Sauditët dhe banorët e Emirateve do të paguajnë më shumë taksa, zviceranët do të paguajnë më pak, britanikët do të nisin të kenë udhëtime...

Si i vodhën amerikanët miliarda dollarë në Irak

Kur trupat amerikane hynë për herë të parë në Bagdad në fillim të prillit 2003, grabitësit tashmë kishin hyrë në Bankën Qendrore të Irakut....

VIDEO/ Trump iu dërgon një video-falënderim vendeve, që nuk iu bashkuan rezolutës kundër SHBA:...

Mbrëmjen e djeshme në New Jork, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB  Nikki Haley ashtu siç kishte premtuar organizoi një pritje, “Falënderim për...

A po zhytet Irani në një krizë shkatërruese?

Më 1 janar 2018, një polic u vra në Iran. Kjo ndodhi në Najafabad, në qendër të vendit. Disa qytete të tjera kanë qenë...

I ftohti polar merr 16 jetë njerëzish në Shteteve të Bashkuara

Të paktën 16 vetë kanë vdekur që nga e marta, për shkak të kushteve ekstreme të motit në Shtetet e Bashkuara. Autoritetet amerikane kanë njoftuar...

Sekreti i Çantës që mban butonin e armëve bërthamore

Duke iu përgjigjur kreut të Koresë së Veriut Kim Jong Un, Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, shkruante të martën mbrëma në Twitter se butoni...

Nga stuhitë vdekjeprurëse në Evropë, tre të vdekur

Stuhitë e dimrit të cilat po përhapen në të gjithë Evropën Perëndimore, kanë lënë tre persona të vdekur, transmeton Klan Kosova. Dhjetëra mijëra njerëz janë...

Të paktën 23 civilë janë vrarë në afërsi të Damaskut

Të paktën 23 persona civilë janë vrarë dje në enklavën kryengritëse Guta Lindore, në afërsi të Damaskut, nga të cilët numri më i madh...

Kjo grua muslimane do të përballet me Putinin në zgjedhje! (Video)

Këshilltarja dhe gruaja e Myftiut të Dagestanit, Aina Gamzatov dorëzoi dokumentacionin e nevojshëm për kandidaturën e saj për presidente të Rusisë në komisionin zgjedhor...

“Eleanor” godet Britaninë dhe Francën

Britania e Madhe është goditur nga stuhia “Eleanor”, e cila ka lënë pa energjie elektrike shumë banorë, ndërsa është rrezikuar edhe jeta e shumë...