“Ali Baba” mori një “shuplakë” nga Amerika

Miliarderi kinez Jack Ma ka hequr dorë nga blerja e një kompanie të transferimit të parave të SHBA MoneyGram sepse ai nuk ka marrë...

Nju Jorku i izoluar, pamjet që nuk i keni parë (VIDEO)

Nga korrespodenti i INA-s, Beqir SINA Në guidat turistike nuk tregohet kështu…sheshi ikonik i Nju Jorkut, është tërësisht i bardhë, pas goditjes nga stuhia dimërore...

SHBA, “Cikloni bombë” me erëra të forta shkakton 6 viktima

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe rreth 4 mijë fluturime janë pezulluar për shkak të një stuhie masive që goditi bregun lindor...

SHBA ndërpren 1 miliardë dollarë për ndihma në Pakistan

Qeveria amerikane ka thënë se do të ndërprejë ndihmën për siguri në ushtrinë pakistaneze në vlerë të 1 miliardë dollarëve, derisa të merret “hapi...

Irani akuzon SHBA-të për ndërhyrjen “groteske” në punët e tyre të brendshme

Irani ka akuzuar SHBA-të për ndërhyrjen “groteske” në punët e saj të brendshme në një letër në OKB, transmeton Klan Kosova. Aty thuhet se liderët...

Shtëpia e Bardhë ndalon celularët privatë, shkak siguria

Përdorimi i telefonave celularë privatë në zyrat e Shtëpisë së Bardhë do të ndalohet brenda disa ditësh, sipas një njoftimi të sotëm të zyrës...

Blair kërkon nga Laburistët të kundërshtojnë Brexit-in

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kërkuar nga Partia Laburiste të kundërshtojë Brexit-in Duke folur për BBC Radio 4, Blair paralajmëroi se votuesit nuk do ta...

Vit i ri, rregulla të reja: çfarë ndryshon në botë nga 1 janari

Sauditët dhe banorët e Emirateve do të paguajnë më shumë taksa, zviceranët do të paguajnë më pak, britanikët do të nisin të kenë udhëtime...

Si i vodhën amerikanët miliarda dollarë në Irak

Kur trupat amerikane hynë për herë të parë në Bagdad në fillim të prillit 2003, grabitësit tashmë kishin hyrë në Bankën Qendrore të Irakut....

VIDEO/ Trump iu dërgon një video-falënderim vendeve, që nuk iu bashkuan rezolutës kundër SHBA:...

Mbrëmjen e djeshme në New Jork, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB  Nikki Haley ashtu siç kishte premtuar organizoi një pritje, “Falënderim për...