11-vjeçari shqiptar mposht në të njëjtin turne serbin, rusin e grekun dhe shpallet kampion...

Eni Latifi është 11-vjeçari shqiptar nga Gjilani, i cili rendit disa medalje të arta në karate në kompeticionet e zhvilluara në Gjermani. Ai mori pjesë...

Qeni i shtëpisë mbyt nënë e djalë me prejardhje nga Kosova

I konsideruar si qen i urtë, mbrëmjen e të martës “Chico” u bë papritur vrasës i Lezimes 52 dhe të birit të saj 27 vjeçar. Qeni...

Gjendet e vdekur shqiptarja e zhdukur në Zvicër

Në Ebikon të Zvicrës është gjetur e vdekur shqiptarja e zhdukur ditë më parë, Naime Moni, njofton polizeinews.ch. Policia zvicerane aktualisht nuk ka dyshime për...

Taksisti shqiptar në pranga në Kanada

Një taksist kosovar po hetohet në Kanada për sulm seksual ndaj dy pasagjereve të tij. Gjykatësja e Gjykatës Supreme, Rosalie McGrath, ka shpallur fajtor...

Tragjike në Itali, adoleshentja shqiptare vdes në shinat e trenit, policia dyshon për …

Një 16-vjeçare shqiptare ka gjetur vdekjen në Pordenone, Veneto të Italisë. Sipas mediave italiane, vajza po ecte mbi shinat e trenit, kur u përplas...

A e keni ditur këtë…Nëse ju anulohet apo vonohet fluturimi, ju mund të kërkoni...

Kush udhëton me avion, sidomos në periudha të ngarkuara siç është gushti, në aeroport mund të ketë të papritura aspak të këndshme: mëson që...

‘Figaro, Figaro…! Berberi shqiptar, që preferohet shumë në qytetin gjerman

Para disa ditësh, mjeshtri shqiptar i floktarisë, xha Vilson Duka, për vendasit i njohur edhe si Figaro i Ilmenaus, ka festuar ditëlindjen e tij...

Diaspora shqiptare në Washington në ceremoninë e përkujtimit të viktimave të Komunizmit

Nga Beqir SINA/INA Në një ceremoni që u zhvillua dje në Uashington, Fondacioni Memoriali për Viktimat e Komunizmit, ndau Medaljen e Lirisë Truman-Reagan të vitit...

Nuk ia pranojnë djalin në shkollë, 50-vjeçari shqiptar kërcënon mësuesen në Milano

Mediat italiane shkruajnë për një 50-vjeçar shqiptar që ka kërcënuar mësuesen përgjegjëse për mospranimin e djalit të tij16-vjeçar në një institut të arsimit profesional...

Prangoset në Itali, ‘furnitori’ shqiptar i heroinës

Policia e Luganos njoftoi se dy ditë më parë u arrestua një shtetas shqiptar 33-vjeçar. Shqiptari u arrestua në Viganello dhe nga kontrolli në...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!