SHH „Medvegja“, shpreson, se një ditë, Shqipëria dhe Kosova, do ti ndihmojnë shqiptarët në...

„Besojmë, se do të vije dita, që edhe Kosova, të veproj më fortë për ato treva që kanë mbetur hije e mëshirës, Lugina e...

Gjermani , gjashtë vite burg shtetasit nga Maqedonia që vrau krushkun në dasëm

Gjatë një sulmi me thikë në një dasëm, në rrethinën Baden-Württemberg të Gjermanisë, një shtetas 30-vjeçar i Maqedonisë ishte therë me thikë për vdekje....

Mërgimtarë boll u lodhët të gjeni nuse shqiptare. Ja mundësia

Aliaj është i pari shqiptar që ka investuar një shumë të madhe parash për blerjen e një serveri që do të mundësonte chat-in mes bashkëatdhetarëve...

Liga Qytetare : 10 vjetori i pavarësisë së Kosovës(FOTO GALERI)

Nga Beqir SINA - Nju Jork BRONX NY : Liga Qytetare Shqiptare-Amerikane në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave Shqiptare-Amerikane dhe organizaten Rrënjët Shqiptare të shtunën...

Ky është mesazhi i presidentit Thaçi për diasporën në Zvicër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një videomesazhi në gazetën më të lexuar në Zvicër “Blick”, iu ka uruar të gjithë shqiptarëve në diasporë...

Tragjike në Itali, adoleshentja shqiptare vdes në shinat e trenit, policia dyshon për …

Një 16-vjeçare shqiptare ka gjetur vdekjen në Pordenone, Veneto të Italisë. Sipas mediave italiane, vajza po ecte mbi shinat e trenit, kur u përplas...

Mërgimtarët nga Zvicra kanë një porosi për Lëvizjen BESA/Dokument

Lëvizja Besa – dega Zvicër: Mbështesim Kongresin e Parë të Lëvizjes BESA i cili do të mbahët nesër në Tetovë (FOTO+DOKUMENT)

DioGuardi alarmon gjendjen e shqiptarëve në Maqedoni, kryesia e ngushtë e LQSHA disuktoi situatën/FOTO

Mbrëmë në Nju Jork mbajti mbledhje kryesia më e ngushtë e Ligës Qytetare Shqiptaro – Amerikane të udhëhequr nga kryetari i saj Joe DioGuardi...

Delegacioni i Çikagos takime në Konsullatën e Kosovës në Nju Jork: Urime Kosovë 10...

Aktivistë të Ligës Qytetare Shqiptaro - Amerikane  nga Çikago sot në Nju Jork u takuan me ambasadoren Teuta Sahatcija në Konsullatën e Republikës së Kosovës...

50 qenë nga Maqedonia janë dërguar në Gjermani “për jetë më të mirë”, por...

Veterinerja gjermane Dagmar Senczek ka përjetuar shumë gjera në jetë, por rasti i „Animal-Hording“ i ka tejkaluar të gjitha: „Ishte më e tmerrshmja që...