Prodhimet e Kosovës në tavolinën e biznesit në Çikago/FOTO

Zv.ministri për punë të jashtme në qeverinë e Kosovës,Besnik Fahredin Hoti i shoqëruar nga Daniel Shure dhe MIchael Schmitt(Oda Ekonomike Amerikë-Izrael)si dhe përfaqësuesit e...

Italiani paguan shqiptaren 5 mijë euro për t’i vrarë vëllanë

Një italian ka ofruar 5 mijë euro që një shqiptare dhe djali i saj të vrasin vëllain e tij biologjik për shkaqe ekonomike dhe...

Shqiptari në Nju Jork, gjen zarfin me para dhe ja dorëzon zyrtarve të Citybank

Nga Beqir SINA - New York Tjetër gjest human i shqiptarve që jetonë në kurbet dhe janë shëmbull i mënyrës së veprimit të tyre NEW YORK...

1 ton kokainë, policia gjermane tregon si ra në gjurmët e bandës shqiptare

Ministri i Brendshëm i Bavarisë, Joachim Herrmann doli në një konferencë për shtyp pas sekuestrimit të një sasie prej rreth 1 ton drogë në...

Shaqir Salihu : Nji urim i plotë i 75 vjetorit të shërbimit shqip të...

Nga Beqir SINA - New York WASHINGTON D.C: Shaqir Salihu, ose si u pëlqen gazetarve t'a thërrasin atë : “Zëri emblematik i Zërit të Amerikës" nga...

Shpërthejnë grushtat në stacionin e trenit në Zvicër, shqiptari nga Maqedonia me një zviceran...

Ngjarja ka ndodhur të shtunën, 12 maj, rreth orës 18 në stacionin e trenave në Aarau. Nga përleshja fizike morrën lëndime trupore dy zviceranë,...

Shqiptari përplas me veturë austriakun, sherr për parkim

Për shkaqe banale një zënkë rrezikoi të përfundonte tragjikisht. 32 vjeçari nga Linzi dhe fqinji i tij 25 vjeçar nga Maqedonia nuk merreshin vesh...

Gjermani: Ishte duke fjetur në tren, policia gjermane kap shqiptarin ilegal

Sot paradite (e hënë) policia gjermane kontrolloi një tren udhëtarësh në Niebüll që vinte nga Danimarka, shkruan focus.de. Aty ishte një person duke fjetur. Pasi...

Dibranët në Amerikë ndihmojnë familjet në nevojë për muajin e Ramazanit në Dibër (FOTO)

Nga Beqir SINA/INA Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, si njofton në statusin e saj në rrjetin shoqëror Facebook, Shoqata Atdhetare DIBRA -...

Ky është Lucky, qeni që i futi në burg dy shqiptarët në Gjermani

Mediat shkruajnë për një qen të forcave policore në gjermani, që është kthyer në simbol në luftën kundër trafikut të drogës. Ato i referohen...