Lirohet nga akuzat vozitësi maqedonas që paditej si fajtor i vdekjes së motoçiklistit shqiptar

Njëzetedyvjeçari M. N., ishte përplasur për një kamioni me mikser betoni me motoçikletën e tij dhe humbë jetëm. Vozitësi maqedonas i kamionit tani është...

LAJMI FUNDIT: Aksident i rëndë në Zvicër me gjashtë të lënduar, dy kosovare me...

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e së enjtes në relacionin në mes të Suhr dhe Hunzenschwil në Kantonin Aargau të Zvicrës. Sipas...

Gjermania në këmbë pas dëbimit të fëmijës 12 vjeçar nga Maqedonia

Rasti i fëmijës së traumatizuar e të dëbuar dymbëdhjetëvjeçar nga Maqedonia, është bërë temë kryesore në Komitetin e brendshëm të Parlamentit të Hessenit në...

Hakeri nga Maqedonia arrestohet në Zvicërr, ja çka kishte vjedhur!

Hakerët e sulmit kibernetik ndaj sigurimit shëndetësor „Groupe Mutuel“ në Zvicër, janë arrestuar. Piratët kibernetikë, në dhjetor të vitit të kaluar kishin arritur të...

Njihuni me shqiptarët në Armatën zvicerane

Nga krenaria apo nga dëshira për të gjetur punë ëndrrash: Ja se çfarë mendonjë ushtarët shqiptarë të gjeneratës së dytë (sekondos) në Armatën zvicerane. Sekondos...

Suedi, shqiptari vret me sëpatë vajzën e gruas

Një burrë 36 vjeç shqiptar është dënuar me burg të përjetshëm pasi ka vrarë vajzën e gruas së tij. Durim Lumi ka goditur disa...

Horror në Gjermani, shqiptari masakron nusen me hanxhar

Ata llogariteshin si një çift i përsour bashkëshortor: Më 28 gusht, Rasim L. (36) më në fund ka arritur ta marrë nga Kosova për...

Diaspora e mllefosur tek partitë shqiptare nga Maqedonia: S’keni çka na vini këtu, do...

U bënë pikë e pesë, tani duan që të vijnë tek ne në Amerikë për tu krekosur dhe rrahur gjoks për patriotizëm, se kush...

Nju Jork, homazhe në varrezat e Vëllezërve Bytyqi, dëshmorë të UÇK-së

Nga Beqir Sina/INA Në kuadrin e aktiviteteve për shënimin e 10 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, nën kujdesin e Konsullatës së Përgjithshme të...

Gjermania dëbon fëmijën e traumatizuar 12 vjeçar në Maqedoni

Këshilli gjerman i refugjatëve ka denoncuar dëbimin e një fëmije dymbëdhjetëvjeçar për në Maqedoni. Djaloshi ri ka shkuar tek babai i vet i dhunshëm,...