Digjet banesa e familjes shqiptare në Zvicër, babai pëson më keq

Mëngjesin e së enjtes (sot), në Hunzenschwil të Zvicrës është shkaktuar nja zjarr, në një ndërtesë banimi, me ç`rast një person është lënduar rëndë...

Shqiptari qëllon nga makina ish-të fejuarën dhe të dashurin e saj serb

Një shqiptar ka terrorizuar ish të fejuarën e tij në rrugët e Vincenzas, Itali mbrëmjen e djeshme. 26-vjeçari Graciano Qori së bashku me mikun...

Agron, tani fluturove shumë lart si Shqipe, për të vallëzuar veç me engjujt atje...

Paska ikur mbrëm në përjetësi Themeluesi i Ansamblit „SHOTA“ në Zvicër Agron Bajrami, Shqiponja e valleve shqiptare, Ambasadori i kulturës shqiptare në Zvicër, figura...

Shihni si grabiste banda e gangsterëve shqiptarë në Milano (Video)

Policia italiane ka shkatërruar bandën e gangsterëve shqiptarë që kishte shumë aktivitet në Milano dhe ka publikuar pamjet e akteve të tyre kriminale kundër...

Rrëfehet kosovarja 16 vjeçare e cila “u përdhunua” nga i dashuri 19 vjeçar nga...

“Ajo ka rrënjë kosovare dhe veç kësaj është myslimane”. Kjo është arsyeja për të cilën ajo është ndier e detyruar të justifikojë marrëdhënien e...

Ndërron jetë koreografi shqiptar në Zvicër, Agron Bajrami

Pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta sonte në Cyrih të Zvicrës, koreografi, piktori dhe udhëheqësi shumëvjeçarë i Shkollës së vallëzimit “Shota”...

Të shtëna me armë zjarri mes shqiptarëve në Belgjikë

Mëngjesin e së shtunës në Komunën Oupeye, në afërsi të Liezhit në Belgjikë, janë dëgjuar të shtëna dhe është gjetur një veturë e qëlluar...

Tragjedia në Itali, shqiptari u mbyt në kanal sepse po ikte nga qentë

Sqarohet shkaku i fatkeqësisë së vdekjes së shqiptarit në kanalin Vera në L’Aquila: Edmond Preka ka rënë në ujë për t’i shpëtuar sulmit të...

Shqiptari arrestohet për vjedhje në Greqi, por në shtëpi i zbulojnë mallin..

Policia greke ka vënë në pranga ditën e djeshme një 26-vjeçar shqiptar, pasi mësohet se akuzohet si autor i një vjedhje të ndodhur një...

Skandaloze/Ambasadorja Vlora Çitaku tre ditë në Çikago, anashkalon takimin me odën më të fuqishme...

(Titulli i autorit: Daniel Shure përmes SHSHA-së në Çikago: Çfarë po ndodh me shqiptarët?) Nga Skënder Karaçica Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, javën e kaluar...