Dënohet shqiptari që vrau gruan në Britani: S’je e virgjër!!!

10 vjet burg ka vendosur të dënojë një gjykatë britanike 32-vjeçarin shqiptar Arben Rexha, i gjetur fajtor për vrasjen me thikë të gruas së...

Punësim në Gjermani, procedura e re zgjat vetëm 14 ditë!

Që prej nëntorit të vitit 2017, procedurat e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor janë më të thjeshta dhe realizohen brenda një...

Shtetasit të Maqedonisë i kërcënohet dëbimi nga Zvicra, ja përse ?!

Një audio incizim nga xhamia An`Nur në Winterthur të Zvicrës, si duket ka rënduar akuzat ndaj të dyshuarve. Katër nga nëntë personat e akuzuar,...

Belgjikë: Dëshmi të reja për belgun dhe maqedonasin që e masakruan studentin shqiptar

Të martën, para Gjykatës penale në Bruksel, hetuesit kanë ekspozuar dëshmi të reja, të zbuluara me ndihmën e ADN-së që u gjetën në një...

FOTO/Kosovarja e dashuruar me një serb në Zvicër, denoncon prindërit në polici për fejesë...

Një çift kosovar është arrestuar në Villars-sur-Ollon të Zvicrës. Ai akuzohet të ketë rrahur të bijën 18-vjeçare, e cila ka refuzuar të martohet sipas...

Drogë dhe prostitucion, 50 arrestime në Itali, mes tyre shumë shqiptarë

Policia italiane ka zhvilluar tre operacione kundër drogës dhe prostitucionit në veri të Italisë, në Milano, Bolonja dhe Lecco kundër organizatave kriminale të përbëra...

Studentet tetovare qe befasuan Michiganin (Foto)

Studentet tetovare qe befasuan Michiganin. Kane ardhur ketu permes leje-qendrimeve te perkohshme per studente dhe me vone hapin nje restoran. E befasojne Michiganin me zellin e...

Bastisje e hatashme e policisë gjermane kundër punës ilegale (FOTO)

Nga mëngjesi i së martës, rreth orës 06.00, policia gjermane ka filluar një bastisje të hatashme kundër krimit të organizuar në sektorin e ndërtimit!...

Taksisti shqiptar në pranga në Kanada

Një taksist kosovar po hetohet në Kanada për sulm seksual ndaj dy pasagjereve të tij. Gjykatësja e Gjykatës Supreme, Rosalie McGrath, ka shpallur fajtor...

Viti i Gjergj Kastriotit- Skenderbe në Detroit

Të premten, me 26 Janar 2018, në një nga mjediset e Qendres së njohur Shqiptare “ The Imperial House” në pronësi të vëllezërve Cali,...