Aksident i rëndë në tunelin austriak, nga 11 të lënduar 6 nga Zvicra

11 persona janë lënduar, prej të cilëve katër në gjendje të rëndë në aksidentin që ndodhi dje pasdite në tunelin austriak Arlbergtunnel. Një zëdhënës i policisë...

Tragjedi në Itali, vdes i riu nga Kamjani i Tetovës (FOTO)

Një shëtitje me makinë shndërrohet në tragjedi. Makina Polo Volkswagen godet murin, vdes një i ri. Shoku që ka vozitur:”Ndjehem fajtor” Jeton Shabani (25), i...

Aksidentohet në SHBA familja nga Maqedonia, vdes një grua

Një familje pesëanëtarëshe nga Strumica ka pësuar aksident të rëndë komunikacioni në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga shkaqe ende të panjohura,...

Vajza shqiptare nga Suedia kërkon prindërit e saj biologjikë pas 36 viteve

Tanja, është një vajzë shqiptare nga Peja e cila jeton dhe vepron në Suedi. Historia e saj plot emocion, tregon për një vajzë të...

Norvegjia kërkon punëtorë deri me 4500 euro në muaj, ja profesionet

Norvegjia kërkon punëtorë me 4500 euro në muaj, ja profesionet….Norvegjia është në kërkim të inxhinierëve, mësuesve (sidomos ata të shkencave natyrore), mjekëve dhe infermierëve,...

Flet babai që vrau djalin e vet 5-vjeçar: E bëra unë, jam i sëmurë

Besart Imeri, i riu që vrau djalin e tij dy ditë më parë, ka deklaruar në polici se ka qenë ai autori i masakrës. Shqiptari,...

LIVE: Mërgimtarë, kjo është gjendja në pikat kufitare Serbi – Kroaci dhe në pikat...

Ashtu siç pritje, ky vikend është i ngarkuar me rradhë të gjata të veturave në pikat kufitare në Kosovë. Kjo pasi që shumica e...

Tronditet Gjermania: Shqiptari përdhunon gjermanen në shkollë

Pas përdhunimit të një gruaje të re në Hanover, policia të enjten në mëngjes arrestoi një burrë 24-vjeçar me origjinë shqiptare. Pas hetimeve të zhvilluara...

Aplikoni për punësim sezonal në Zvicër dhe Lihtenshtajn (VIDEO)

Zvicra është një ndër shtetet e Europës e cila ka një sistem unik të rregullimit shtetëror dhe si e tillë ajo ka rregula të...

LAJMI I FUNDIT/Aksident i rëndë në Austri, lëndohen gjashtë shtetas nga Maqedonia

Gjatë një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në autostradën austriake A10, janë lënduar gjashtë persona. Vozitësi 24-vjeçar ka rrëshqitur me veturën...