Drogë dhe prostitucion, 50 arrestime në Itali, mes tyre shumë shqiptarë

Policia italiane ka zhvilluar tre operacione kundër drogës dhe prostitucionit në veri të Italisë, në Milano, Bolonja dhe Lecco kundër organizatave kriminale të përbëra...

Studentet tetovare qe befasuan Michiganin (Foto)

Studentet tetovare qe befasuan Michiganin. Kane ardhur ketu permes leje-qendrimeve te perkohshme per studente dhe me vone hapin nje restoran. E befasojne Michiganin me zellin e...

Bastisje e hatashme e policisë gjermane kundër punës ilegale (FOTO)

Nga mëngjesi i së martës, rreth orës 06.00, policia gjermane ka filluar një bastisje të hatashme kundër krimit të organizuar në sektorin e ndërtimit!...

Taksisti shqiptar në pranga në Kanada

Një taksist kosovar po hetohet në Kanada për sulm seksual ndaj dy pasagjereve të tij. Gjykatësja e Gjykatës Supreme, Rosalie McGrath, ka shpallur fajtor...

Viti i Gjergj Kastriotit- Skenderbe në Detroit

Të premten, me 26 Janar 2018, në një nga mjediset e Qendres së njohur Shqiptare “ The Imperial House” në pronësi të vëllezërve Cali,...

Vrasje në dasëm në Gjermani, viktima është nga Maqedonia

Nga fundi i javës së kaluar, një person është paraqitur para Gjykatës rajonale në Tübingen të Gjermanisë, pasi gjatë një dasme në Riederich kishte...

Shtetasi i Maqedonisë plagoset me gjashtë plumba në prapanicë, ja kush janë autorët!

Para një lokali të lojërave të fatit në Düsseldorf të Gjermanisë, natën në të diel të 08 tetorit 2017, ishte plagosur rëndë një shtetas...

“Do të pres me sharrë elektrike!” Shqiptari terrorizon gruan 56 vjeçare

Një grua e moshës 58 vjeçare pranoi para disa kohësh që të strehonte për disa ditë në shtëpinë e saj një 30 vjeçar me...

Sherr mes shqiptarëve dhe grekëve në Selanik, vritet me thikë 22-vjeçari

Një sherr ka ndodhur dje në mbrëmje mes disa emigrantëve shqiptarë dhe disa banorëve vendas në një fshat të Selanikut. Mësohet se disa të rinj...

Fshati zviceran paguan 21,500 euro nëse shkoni aty për të jetuar

Vendi zviceran Albinen, i vendosur në kantonin Valais, është një fshat i vërtetë nga përrallat dhe autoritetet e këtij vendi vendosën të ofrojnë 21,500...