SHBA vendos rregull të ri nëse doni të merrni vizë

Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse...

Shpërthen mërgimtari: Investova 200 mijë franga në vendlindje,por më nuk do të vij

Mërgimtarët që po kalojnë pushimet në vendlindje kanë preferenca dhe mendime të ndryshme për vendlindjen. Ata në të shumtën flasim me emocione për pakënaqësi,...

Ja si i vodhën politkanët paratë e mërgimtarëve në Maqedoni

Visar Ademi Shumë njerëz te ne konstatojnë se shuma të mëdha parash janë vjedhur dhe vidhen (aludohet për pushtetarët) në Maqedoni dhe pyeten se...

Një dibran nga SHBA-ja ndau 35 mijë dollarë për Spitalin e Dibrës

Diaspora shqiptare vazhdon të jap kotribute të cmueshme në Maqedonisë e Veriut. Përpos remitencave që ndihmohen familjet e tyre dhe ekonomia e vendit, nuk...

Ja si mund të fitoni shtetësinë e Shqipërisë, flet zv/ministrja shqiptare

Zv. ministrja e Brendshme e Shqipërisë, Rovena Voda, gjatë një interviste për Agjencinë Telegrafike Shqiptare, theksoi sot se projektligji “Për Shtetësinë”, do t’i jap...

Kujt po i pengon shqiponja dykrenare nëpër shitoret e Zvicrës ?!

“Përse pra më 1 Gusht, shitorja e Otto-s ka ofruar gota të kuqe me shqiponjën dykrenare në disa dollape të saj?”, habiten disa zviceranë,...

I kapi mesazhe me një tjetër, shqiptari i bën për spital gruan dhe dashnorin...

Një 35-vjeçar shqiptar është vënë në prangat e karabinierierëve të Fontanellato, në Itali, nën akuzën e ushtrimit të dhu nës në familje. Shqiptari banues në...

Zvicra do të përkujdeset për cilësinë e folklorit shqiptar

Këngëtarja kosovare Xhevahire Bytyqi, nuk do të lejohet më të interpretojë në Zvicër. Për Zyrën e Migracionit në Cyrih, ajo është shumë e dobët. Në...

Shtetasja e Maqedonisë: Po jetojmë në Gjermani, por kushtet katastrofë?!(FOTO)

Shtetasja nga Maqedonia e Veriut, Santijana Alioski është njëra nga qiramarrëset në një kompleks rezidencial në Brackwede në Gjermani ankohet për kushtet e këqija...

Joe Biden viziton restorantin e një shqiptari

Ish zv-presidenti Joe Biden, cili po vazhdon fushatën për president të SHBA-ve ka vizitiuar restorantin e shqiptarit Anton Dedvukaj, në Detroit, Michigan. Joe Biden njihet...