Vrasje dhe vetëvrasje/ Vajza gjen të vdekur prindërit në shtëpi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një çift u gjet i vrarë brenda në banesë nga vajza e tyre. Sipas medieve italiane,...

Itali: Vdes pas tre operacioneve 29-vjeçarja shqiptare, nënë e dy fëmijëve

Ka rezultuar tragjik fati i një 29-vjeçare shqiptare në Itali, nënë e dy fëmijëve të mitur, e cila ndërroi jetë pas një ndërhyrje kirurgjikale. Prokuroria...

Tronditet Zvicra: 20 të vdekur pas rrëzimit së një aeroplani (VIDEO)

Një aeroplan i tipit të vjetër ështe ndeshur me shpejtësi të madhe në Alpet e Zvicrës, duke lënë të vdekur 20 persona, raportuan autoritetet....

Aksident në Itali/ Përplasen tre makina, plagoset 29-vjeçari shqiptar

Një i ri shqiptar është përfshirë në një aksident automobilistik në Itali, ku për pasojë tre persona kanë mbetur të plagosur. Mësohet se ngjarja...

Shqiptarët e Zvicrës dhe “meraku” i tyre për kerret

Zvicra, vendi më i motorizuar i Evropës, mbi 6 milionë automjete për 8 milionë banorë. Ku janë shqiptarët e Zvicrës në këtë rrëfim motorizimi? Kur...

Irritohen mërgimtarët: Mjaft me gënjeshtra dhe maltretime

Gjatë ditës së shtune kolona të gjata, diku tri kilometra, janë krijuar në pikën kufitare me Serbinë, në Merdare. Pritjet e bashkatdhetarëve për të dalë...

Policia italiane arreston biznesmenin shqiptar

Autoritetet polciore në Itali kanë vënë në pranga këtë të premte një biznesmen me origjinë shqiptare. 34 vjeçari Auglent Lallollari akuzohet për vjedhje, grabitje prone...

Haraçinasja që synon majat e plitikës së Belgjikës

Habibe Duraku, shqiptarja 30 vjeçare nga Haraçina e Shkupit e cila synon majat e politikës belge, më 14 tetor do të garojë për ansambleiste...

Shqiptari 23 vjeçar vritet me dy plumba pas shpine në Itali

Një i ri shqiptar është vrarë mbrëmjen e së mërkurës në Corato, një provincë e Barit. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari ishte 23 vjeç, por...

Në moshën 81 vjeçare ndërroi jetë në Nju Jork, veprimtari Nexhat Pilku

Nga Beqir SINA/INA Me me hidhërim të madh, familja Pilku, nga Westcheter New York, njofton kalimin në amshim të babait të tyre Nexhat Pilku, i...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!