Seminari i Dytë Shkencor-Arsimor, lidhur me ecurinë e Shkollave Shqipe në SHBA: “Arritje dhe...

Të shtunën, 29 Qershor, në zyret e Konsullates së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në New York, u mbajtë Seminari i Dytë Shkencor-Arsimor, lidhur...

Zhdukja e Florijana Ismailit – Janë prononcuar edhe Federata e futbollit zviceran dhe BSC...

Futbollistja shqiptare e Përfaqësueses zvicerane, Florijana Ismaili është zhdukur që nga e shtuna. Tani është pronocuar edhe Federata zvicerane e futbollit. Që nga kërcimi në...

DRITHËRUESE: Zhduket futbollistja shqiptare e Zvicrës

Futbollistja shqiptare e Përfaqësueses zvicerane, Florijana Ismaili, që nga e shtuna llogaritet si e zhdukur në Liqenin e Comos. Kërkimi për te është duke...

Shqiptarja pilote në Mbretërinë e Bashkuar (FOTO)

Besona Duku, është rrugës për tu bërë pilote, ajo është duke u trajnuar në RAF (Royal Air Forces) në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo është...

Ndërrojnë jetë dy mërgimtarë në Itali

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëgjesit të sotëm në Itali. Dy të rinj shqiptarë janë përplasur për vdekje...

FANTASTIKE: Kafeja e re e Liridonit nga Zvicra, ka mahnitur zviceranët

Djaloshi nga Berna, Liridoni Epiroti 28-vjeçar i lindur në Zvicër, por me prejardhje nga Kërçova e Maqedonisë së Veriut, ka bërë jehonë të madhe...

Kujtimi i genocidit në Çamëri i troket në derë Misionit Grek në Nju Jork

Pas 75-vjetësh shqiptarët nuk harrojnë tragjedinë, kërkojnë drejtësi dhe dëmshpërblim për krimin e spastrimit etnik Nga Ruben Avxhiu Pas 75-vjetësh shqiptarët nuk harrojnë tragjedinë, kërkojnë drejtësi...

Shtyhen datat për Festivalin e Fëmijëve nga Diaspora

Ministria e Diasporës dhe investimeve Strategjike ka shtyrë afatin për aplikim në Festivalin e Fëmijëve nga Diaspora, duke ndryshuar edhe datat e mbajtjes së...

​Për Çamërinë protestë para Konsullatës greke në Çikago

Në përkujtim të orëve vrastare deri në shkallë të gjenocidit ndaj popullit shqiptar dhe Çamërisë(1944-1945),KSHA të enjten,më datën 27 qershor 2019(në orën 11-12)do të...

Zvicra ka 500 mijë familje milionere

Në Zvicër jetojnë 500 mijë familje, pasuria e secilës prej tyre llogaritet në më shumë se 1 milion dollarë. Me këtë numër, Zvicra e...