Shqiptari kishte “një mal me borxhe”: dëbohet nga Zvicra, ku jetonte nga viti 1981

Borxhet e shumta dhe mungesa e gatishmërisë për t`i paguar ato, kanë bërë që kosovarit 59 vjeçar t` i shqiptohet masa e dëbimit nga...

Ndahet nga jeta tetovari që ishte mërgimtari i parë në Danimarkë

Në fund të viteve 60-ta dhe fillimi i viteve të 70-ta, ku migrimi i shqiptarëve nga trojat tona ishte masive, Baca Abdylmexhit si njeri...

Festa e Irlandezëve me simbole edhe të shqiptarëve

Beqir Sina-INA Të shtunën, në Yonkers - NY (24 mars 2018 në orën 13:00) në një ditë të bukur është mbajtur Parada e Shën Patrikut,...

Ekstradohet Shefkiu nga Dibra, mori borxh miliona dhe iku në Gjermani

Interpol Tirana ekstradoi nga Frankfurti i Gjermanisë, Shefki Lushën. 49-vjeçari nga Dibra ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi më 16 nëntor 2015, Gjykata e...

Strugani zgjidhet drejtor i bordit të Shoqatës së Policëve në Teksas (FOTO)

Qendra Kulturore Shqiptaro-Amerikane, njofton se Sekryetari i Këshillit të kësaj Qendre, është zgjedhur duke u betuar në flamurin e SHBA, Drejtor i Bordit të...

Kosovari vajzës i vendos emrin “Vetëvendosje”

Zakonisht jemi mësuar të dëgjojmë që kosovarët t’i pagëzojnë fëmijët e tyre me emra të personaliteteve të ndryshme të cilat kontribuuan shumë për vendin,...

Zvicër: Komikët e rinj shqiptarë bëjnë boom me videon ku lidhin fitnesin me “tallavanë”...

Në rrjetin e tyre humoristët e SwisscomedyTV të Instagram-it dhe Facebook-ut, ata kanë shfaqur një ide të simbiozës mes kërcimit tradicional dhe fitnesit Videoja e...

Shqiptari që Trump e bëri milioner, historia e tij është e vështirë për t’u...

Kjo është pjesë e shkëputur nga një shkrim i botuar nga “Illyria”, në vitin 2009. Po ribotohet këtu, në kuadrin e episodeve nga bashkëpunimet...

Martesa fiktive e shqiptarëve me evropianë, Gjermania shkatërron rrjetin e trafikantëve

Policia gjermane përmes disa bastisjeve të mëdha ka shpartalluar një bandë e cila dyshohet të ketë bërë ndërmjetësime me pagesë të martesave fiktive të...

Si arritën në Gjermani dy afganët e fshehur në kamionin nga Maqedonia ?!

Një vozitës gjerman kishte vërejtur një dorë njeriu nga një rimorkio e kamionit në lëvizje para tij. Ai menjëherë ka alarmuar policinë: „Jam duke...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!