Kosovarit i mungon brusha e rrojes në banesë, dënohet për martesë fiktive

Një kosovar 33-vjeçar është dashur të përgjigjet para Gjykatës rajonale të Weilheimit në Gjermani. Ai ishte akuzuar se ka realizuar një martesë fiktive me...

Festimi i 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës në Çikago

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në Illinois ka festuar përvjetorin jubilar të pavarësisë së Kosovës me një sërë aktivitetesh. Më 16 Shkurt përgjatë gjithë ditës, në qendër...

SHH „Medvegja“, shpreson, se një ditë, Shqipëria dhe Kosova, do ti ndihmojnë shqiptarët në...

„Besojmë, se do të vije dita, që edhe Kosova, të veproj më fortë për ato treva që kanë mbetur hije e mëshirës, Lugina e...

Gjermani , gjashtë vite burg shtetasit nga Maqedonia që vrau krushkun në dasëm

Gjatë një sulmi me thikë në një dasëm, në rrethinën Baden-Württemberg të Gjermanisë, një shtetas 30-vjeçar i Maqedonisë ishte therë me thikë për vdekje....

Mërgimtarë boll u lodhët të gjeni nuse shqiptare. Ja mundësia

Aliaj është i pari shqiptar që ka investuar një shumë të madhe parash për blerjen e një serveri që do të mundësonte chat-in mes bashkëatdhetarëve...

Liga Qytetare : 10 vjetori i pavarësisë së Kosovës(FOTO GALERI)

Nga Beqir SINA - Nju Jork BRONX NY : Liga Qytetare Shqiptare-Amerikane në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave Shqiptare-Amerikane dhe organizaten Rrënjët Shqiptare të shtunën...

Ky është mesazhi i presidentit Thaçi për diasporën në Zvicër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një videomesazhi në gazetën më të lexuar në Zvicër “Blick”, iu ka uruar të gjithë shqiptarëve në diasporë...

Tragjike në Itali, adoleshentja shqiptare vdes në shinat e trenit, policia dyshon për …

Një 16-vjeçare shqiptare ka gjetur vdekjen në Pordenone, Veneto të Italisë. Sipas mediave italiane, vajza po ecte mbi shinat e trenit, kur u përplas...

Mërgimtarët nga Zvicra kanë një porosi për Lëvizjen BESA/Dokument

Lëvizja Besa – dega Zvicër: Mbështesim Kongresin e Parë të Lëvizjes BESA i cili do të mbahët nesër në Tetovë (FOTO+DOKUMENT)

DioGuardi alarmon gjendjen e shqiptarëve në Maqedoni, kryesia e ngushtë e LQSHA disuktoi situatën/FOTO

Mbrëmë në Nju Jork mbajti mbledhje kryesia më e ngushtë e Ligës Qytetare Shqiptaro – Amerikane të udhëhequr nga kryetari i saj Joe DioGuardi...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!