Norvegjia kërkon punëtorë deri me 4500 euro në muaj, ja profesionet

Norvegjia kërkon punëtorë me 4500 euro në muaj, ja profesionet….Norvegjia është në kërkim të inxhinierëve, mësuesve (sidomos ata të shkencave natyrore), mjekëve dhe infermierëve,...

Flet babai që vrau djalin e vet 5-vjeçar: E bëra unë, jam i sëmurë

Besart Imeri, i riu që vrau djalin e tij dy ditë më parë, ka deklaruar në polici se ka qenë ai autori i masakrës. Shqiptari,...

LIVE: Mërgimtarë, kjo është gjendja në pikat kufitare Serbi – Kroaci dhe në pikat...

Ashtu siç pritje, ky vikend është i ngarkuar me rradhë të gjata të veturave në pikat kufitare në Kosovë. Kjo pasi që shumica e...

Tronditet Gjermania: Shqiptari përdhunon gjermanen në shkollë

Pas përdhunimit të një gruaje të re në Hanover, policia të enjten në mëngjes arrestoi një burrë 24-vjeçar me origjinë shqiptare. Pas hetimeve të zhvilluara...

Aplikoni për punësim sezonal në Zvicër dhe Lihtenshtajn (VIDEO)

Zvicra është një ndër shtetet e Europës e cila ka një sistem unik të rregullimit shtetëror dhe si e tillë ajo ka rregula të...

LAJMI I FUNDIT/Aksident i rëndë në Austri, lëndohen gjashtë shtetas nga Maqedonia

Gjatë një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në autostradën austriake A10, janë lënduar gjashtë persona. Vozitësi 24-vjeçar ka rrëshqitur me veturën...

Aksident i tmerrshëm në Itali, 6 të vdekur, mes tyre edhe një nga Maqedonia

Si pasojë e një aksidenti në mes të dy kamionëve në Italinë veriore, jetën e humbën gjashtë persona. Në mesin e viktimave kanë qenë...

Babai nga Maqedonia vret djalin 5-vjeçar në Itali (FOTO

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Ankonë dhe mbarë Italinë, pasi një djalë 5-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij. Mediat italiane...

“Gasterbajteri” shqiptar e pëson në stuhinë në Gjermani, godet pemën

Natën e së mërkurës, në autostradën gjermane A 46 është lënduar rëndë një shtetas 28-vjeçar kosovar, i cili me Mercedesin e vet ka dalë...

Shqiptari lëndohet rëndë në Gjermani, shkatërrohet tërësisht Mercedesi

Natën e së mërkurës, në autostradën gjermane A 46 është lënduar rëndë një shtetas 28-vjeçar kosovar, i cili me Mercedesin e vet ka dalë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!