Martesa fiktive e shqiptarëve me evropianë, Gjermania shkatërron rrjetin e trafikantëve

Policia gjermane përmes disa bastisjeve të mëdha ka shpartalluar një bandë e cila dyshohet të ketë bërë ndërmjetësime me pagesë të martesave fiktive të...

Si arritën në Gjermani dy afganët e fshehur në kamionin nga Maqedonia ?!

Një vozitës gjerman kishte vërejtur një dorë njeriu nga një rimorkio e kamionit në lëvizje para tij. Ai menjëherë ka alarmuar policinë: „Jam duke...

Shqiptari Beqir T. “palon” dy serbë në Austri në vetëmbrojtje

Një shtetas kosovar 38-vjeçar e ka therë me thikë një person tjetër, për shkaqe të kota, ndërsa një tjetër e ka plagosur. Gjykata austriake po...

Njihuni me Nailen, mjeken shqiptare që po shkëlqen me punën dhe bukurinë e saj...

Bukuroshja shqiptare nga Kosova, Naile Thaçi, e cila jeton në Zvicër, ndihet e privilegjuar që ka zgjedhur profesionin human si profesion të jetës. Ajo është...

A e dini sa të huaj ikin në Gjermani çdo muaj? Përgjigjen e jep...

Mendohej se itinerari i Ballkanit, nga ku në vitin 2015 e në fillim të vitit 2016 erdhën qindra mijëra refugjatë ishte mbyllur. Por media...

Shqiptari i dehur plagosë tre persona në Gjermani

Pas një zënke para një kafeneje, një shtetas 51-vjeçar maqedonas ka goditur me veturë dy persona të cilët i kishin dalë përpara në rrugë....

Vriten dy adoleshentë nga Maqedonia dhe nëna e tyre (FOTO)

Corey Fen, një burrë njëzet e nëntë vjeçar në Kanada, vrau partneren e tij dhe dy fëmijët e saj adoleshentë maqedonas. Vrasja ndodhi dje...

Kampioni Erzen Rrustemi mirëpritet në Parlamentin Zviceran (FOTO)

Pas fitores ndaj Juan Pedros dhe mbrojtjes së titullit botëror WBF,  Erzen Rrustemi me ftesën e disa parlamentarëve Zviceran, vizitoi Pallatin Federal, ku i u...

Sindikata e Zvicrës: Pensionimi me 60 vjet në ndërtimtari duhet mbrojtur

Shumë bashkatdhetarë tanë në Zvicër kanë punuar dhe vazhdojnë të punojnë me dekada të tëra në ndërtimtari. Puna në ndërtimtari është e rëndë. Pasojat...

Një parti zvicerane në fushatë zgjedhore me flamurin shqiptar, të Kosovës dhe simbolin e...

Më të vendosur se kurrë më parë, themeluesi i GCM-së, Eric Stauffer, bashkë me Carlos Medeiros dhe Ronald Zacharias drejtojnë një forcë të...