Shqiptarja nga Maqedonia akuzon ish-presidentin e Gjermanisë për ngacmim seksual

Bashkëthemeluesja e lëvizjes feministe radikale “Femen” në Gjermani, shqiptarja nga Maqedonia, Zana Ramadani, është gjetur sërish nën dritat e reflektorëve.  Ajo sot (e mërkurë) promovon...

„Zonja e hekurt“ zvicerane, arkitektja e Pavarësisë së Kosovës

Nxitimi jotipik për Zvicrën, i ish ministres së Jashtme zvicerane Micheline Calmy-Rey, ka përshpejtuar Pavarësinë e Kosovës. Për shumicën e njerëzve, poltikanja zvicerane Micheline Calmy-Rey...

Sigurimi zviceran i “djeg” shqiptarët, paguajnë shumë më shtrenjtë për sigurimin e veturave se...

Prodhimi i njëjtë, por krejtësisht çmime të ndryshme: Tek sigurimet e automjeteve, një gjë e tillë është e zakonshme, ka dëshmuar studimi i Comparisit...

EKSKLUZIVE: Golf njëshi i vjetër i shkupjanit bëhet reklamë dhe hit i sigurimit më...

Gjithçka filloi para dy vitesh. Xhevat Fuga nga Shkupi vendosi ta sjellë një veturë Golf nga Maqedonia dhe e shpalli për shitje në platformën...

Dibranët sot në Nju Jork mbajnë Kuvendin e Shoqatës Atdhetare Dibra

Nga Beqir SINA/ Me anë të një ftese në faqen e saj në rrejtin social Facebook, Shoqata Atdhetare Dibra - në Nju Jork, u bënë...

Zvicerani ia lë shqiptarit trashëgim firmën me shumë traditë

“Malergeschäft Kuster” është firmë zvicerane e specializuar për fasada dhe lyerje tjera dekorative brenda dhe jashtë objekteve. Pak kush e di që firmën për...

Kush është shqiptari i vrarë në Britani

Gjashte ditë pasi u dhunua në mënyrë barbare nga të paktën dy persona, Jozef Boci ndërroi jetë të premten në një spital në Londër....

Në Itali si turist, a mund të zgjatet qendrimi më shumë se 90 ditë?

Kush shkon në Itali për periudha të shkurtra, për shembull për turizëm apo për të takuar të afërmit, në përgjithësi, pajiset në konsullatat italiane në...

Kapet maqedonasi me emrin e ndryshuar, policia zvicerane i ra n; gjurmë

Policia e St. Gallenit në Zvicër, ka arrestuar një shtetas maqedonas të cilin e ka gjetur duke punuar ilegalisht në një kantier. Shtetasi 55-vjeçar...

Edhe pse ndryshoi emrin, policia zvicerane i bie në gjurmë shtetasit të Maqedonasë

Policia e St. Gallenit në Zvicër, ka arrestuar një shtetas maqedonas të cilin e ka gjetur duke punuar ilegalisht në një kantier. Shtetasi 55-vjeçar...