Qeveria e re në Itali, çfarë të presin shqiptarët

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe për mijëra shqiptarë që jetojnë...

Shqiptari e vret babanë me çifte. Dyshohet se e abuzonte seksualisht

Të tjera detaje zbulohen lidhur me krimin e ndodhur në zonën e Zakyntho të Gre qisë, ku një 26-vjeçar shqiptar, vrau babanë e tij...

Itali, marokeni vret gruan shqiptare në sy të fëmijës

Një shqiptare 34 vjecare ka ndërruar jetë në spitalin San Gerardo të Monzës pasi është qëlluar me thikë për vdekje nga bashkëshorti i saj. 34...

Me fat 18 pranverat e lajmit shqip ALBTVUSA!

Shoqata Shqiptaro-Amerikane(SHSHA)në Çikago,me rastin e 18-vjetorit të punës së ALBTVUSA,Uron me fat 18 pranverat e lajmit shqip në hapësirën e diasporës shqiptare në Amerikë!   ALBTVUSA...

Arrestohen shqiptarët në Spanjë, vodhën shtëpinë e yllit të Barcelonës/VIDEO

Policia katalanase ka vënë në pranga një grup kriminal të cilët kishin kryer më shumë se 30 vjedhje ndërtesash në Barcelonë, përfshi dhe shtëpinë...

Detaje të rënda nga vrasja e shqiptares nga i shoqi në Gjermani

Dy ditë pas krimit makabër që ndodhi në Salzgitter të Gjermanisë, detaje të reja janë publikuar nga mediat atje. Vrasja e shqiptares nga Kosova,...

Shqiptari që vrau gruan midis Gjermanisë, la 4 fëmijë pa nënë

Shtetasi shqiptar nga Kosova Anton B., 38-vjeçar dyshohet se e ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij 30-vjeçare Emine A. në qytetin Salzgitter...

FOTO/ Kjo është shqiptarja që u vra nga burri në Itali. Mesazhi i ndjerë...

Elsa Tereziu ishte 52-vjeçarja që mbeti e vrarë pasditen e së dielës nga bashkëshorti i saj. Ngjarja e rëndë, e cila ndodhi në sytë...

Tuti Rushiti, ballistja shqiptare nga Kërçova që “sundon” tregun e financave në Amerikë

S’kanë të ndalura sukseset e femrave shqiptare në skenën botërore. Kërçovarja Tuti Rushiti është femra shqiptare që “sundon” tregun e financave në Amerikë me...

Njihuni me mitrovicasen që u bë avokate në Britani

Brikena Muharremi nga Mitrovica, në moshën 16 vjeçare do të shkonte për studime në Londër. Ajo mendonte se pas dy vite do të kthehej në...