Si u detyrua shqiptari të vriste shqiptarin në Zvicër, detajet dhe dënimi i gjykatës

Nê shtator të vitit 2013, në zonën para një klubi nate (klub seksi) në lokalitetin Lätti të Kantonit të Bernës, një shqiptar nga Maqedonia...

Besa është kodi i nderit për kombin shqiptar

Skënder Karaçica Filmi dokumentar,,Besa,,-(The Promise)me regji të Rachel Goshins është një projekt disavjeqar i drejtuar nga fotografi amerikano-hebroik Norman H.Greshman,që në vete përthekon orët e...

Mërgimtarët “gozhdojnë” Kasamin në Çikago

Kryetari i Lëvizjes BESA nuk ka kaluar mirë me një pjesë të mërgimtarëve në takimin në Çikago. Ai është kritikuar për veprimet e tij, duke...

Gjahtari italian vrau të riun në Shqipëri, pas 15 vjetësh gjykata italiane i njeh...

as thuajse 15 vjetëve nga vrasja e djalit 15-vjeçar, një familje shqiptare ka parë drejtësinë të shkojë në vend: gjykata civile e Vicencas ka vendosur që vrasësi, një...

Intervistë e posaçme me nënën e tre dëshmorëve të UÇK-së

Beqir Sina- INA  Është, herë e parë, që nëna e tre dëshmorëve të UÇK-së, Agron, Ylli dhe Mehmet Bytyçi, Bahrije Bytyçi, fletë për historinë e...

SPECIALE: Plagosë bashkëshorten dhe vetvritet, rrëfim rrëqethës i Ardana P. nga Zvicra

Një person shtie mbi bashkëshorten e vet dhe më pas bën vetrasje. Para vajzës së tij të vogël. Pas kësaj fillon horrori i vërtetë:...

Edhe një lajm i dhimbshëm për Kumanovën: Në Zvicër ndërron jetë 22 vjeçari nga...

Një i ri nga Hotla e LIkovës ka ndërruar jetë në Zvicër, si pasojë e një sëmundje të rëndë. “Bashkëfshtarë të nderuar, ju njoftojmë se Na...

FOTO/ Masakruan me thikë futbollistin shqiptar, arrestohen dy këngëtarë. Ja emrat

Dy këngëtarë repi italianë, shumë të ndjekur në rrjetet sociale, janë arrestuar nga karabinierët si përgjegjës për masakrimin me thikë të 20-vjeçarit shqipar Aldi...

FOTO/ Shqiptari gjen 7 mijë euro në Gjermani, me portofol në dorë shkon në...

Një tjetër shqiptar ka dhënë një shembull të mirë. Bëhet fjalë për Taulant Baftjarin, një shqiptar nga Kosova që jeton në Gjermani. Ai ka bërë...

Lirohet nga akuzat vozitësi maqedonas që paditej si fajtor i vdekjes së motoçiklistit shqiptar

Njëzetedyvjeçari M. N., ishte përplasur për një kamioni me mikser betoni me motoçikletën e tij dhe humbë jetëm. Vozitësi maqedonas i kamionit tani është...