Ardhja masive e rusëve për pushime në Shqipëri alarmon amerikanët: agjentë në pikat kufitare

Heqja e vizave për qytetarët e disa vendeve të Lindjes për sezonin turistik ka alarmuar shërbimet e NATO-s të cilat kanë marrë në dorë...

Skandali me rastin e Kumanovës, nuk gjejnëas përkthyes…

Aktgjykimi kundër 35 shqiptarëve të akuzuar për ngjarët e Kumanovës të vitit 2015, në Gjykatën Penale të Shkupit (GJPSH) ende nuk është përkthyer. Pavarësisht...

Georgievski plas “bombën” për “Shqipërinë etnike”

Ish-kryeministri i Maqedonisë gjatë viteve 1998-200, Lubço Georgievski së fundmi ka dhënë një intervistë për prestigjiozen gjermane “ Huffingtonpost”​. Tashmë 51-vjeçarti që themeloi partinë...

Shqiptarët e bënë Republikën e Krushevës (VIDEO)

Ndiqni dokumentarin per pjesemarrjen e faktorit relevant shqiptare ne Republiken e Krusheves. https://www.youtube.com/watch?v=2SmAwGhVAmc

Gruevski kishte kërkuar nga Ivanovi që natën e 27 prillit të shpallë gjendje të...

Gazetari Milenko Nedelkovski, që njihej për afërsinë dhe përkrahjen e VMRO-DPMNE-së gjatë qeverisjes së saj në një kolumnë të tij në portalin “Dudinka” shkruan...

Rasti “Monstra”, çka fshihet tek celulari i një agjenti maqedonas i gjetur në veturën...

“Një funksionarit të lartë nga Drejtoria për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) i ka rënë telefoni në veturën që sipas akuzës fillestare të Prokurorisë, me...

“Bomba” për skenarin serb në Maqedoni, biseda e përgjuar se çfarë bënte agjenti i...

Asnjëherë nuk u hetua involvimi i shërbimit sekret serb në ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë. Një hulumtim nga portali investigativ Krik.rs...

Sokoli: Ja kush i vrau policët maqedonas në Lagjen e Trimave

Sami Ukshini i njohur si komandant Sokoli i UÇK-së që u dënua me 40 vjet burg në rastin e Lagjes së Trimave të Kumanovës...

Gjenerali shqiptar që e kishte mundur Mlladiqin

Në shtator të vitin 1991 Mladic me makinerinë e tij luftarake ishte shumë afër cakut të vet, në periferi të Shibenikut – qytet në...

Kush është Nikolla Gruevski? Si fëmijë në Libi, më pas boksier, dhe në fund...

Sot një Gjykatë Penale në Maqedoni e shpalli fajtor ish-kryeministrin Nikolla Gruevski për rastin Tank. Atij iu dha dënimi prej 2 vitesh në burg. Por,...