Veleshtari bisedon me veprimtarin Kamer Rrukiqi

Nga Skender Karaçica Mahmut Skenderi është nga Veleshta e Strugës. Në Amerikë erdhi para 45 vjetësh si djalë i ri,që jeta dhe regjimi sllavo-maqedonas ia...

Përçahet Lëvizja BESA, një parti me dy kryetarë?!

Lëvizja BESA zyrtarisht është përçarë në dysh, duke funksionuar në dy fronte të ndryshme. BESA që ishte shpresëdhënëse dhe që synonte që të jetë...

Popullata muslimane në SHBA shënon rritje, feja e dytë në vend deri në 2040

“Vlerësimet e reja tregojnë se popullsia muslimane e SHBA vazhdon të rritet”, raportoi të mërkurën Besheer Mohamed, një studiues i lartë në Qendrën Kërkimore...

3 mijë të rinj shqiptarë nga Maqedonia ikën drejt Gjermanisë, 2 mijë janë në...

Një shqiptare e dëshpëruar n’mes t’Berlinit t’bashkuar. Kështu e fillon komentin e vet profesoresha Gjyla Çeliku, kushutar qëdnrimit në Berlin me rastin e Vitit...

Varfanjaki që vodhi dy krahë dru për të ngrohur fëmijët, e dënojnë me burg...

Rushid Demirovski nga Berova pak ditë është liruar nga burgu pasi që kishte vjedhur dy krahë me dru për të ngrohur 7 fëmijët e...

Gazetarja zvicerane i shkruan letër ish-gruas së Blerim Xhemailit: A ishit ju gruaja e...

Erjona Sulejmani shkaktoi një tërmet reagimesh me komentet e saj. Ish-gruaja e futbollistit Blerim Dzemaili ka marrë një letër të hapur nga gazetarja zvicerane...

Rrëfehet i vëllai: Si e zhdukën shërbyesen që helmoi Mehmet Shehun, ç’më tha Kadri...

Duro Shehu, vëllai i ish-kryeministrit të vetëvrarë në rrethana të dyshimta, jeton prej vitesh në Kanada. Qysh nga koha kur është sistemuar aty, çdo...

Rasti “Kumanova”, enigma mbetet e pazgjidhur

Më 2 nëntor Gjykata Themelore e Shkupit ka dënuar me gjithsej 746 vjet burg pjesëtarët e grupit të Kumanovës, të akuzuar për terrorizëm për...

Policia e Dyseldorfit gati 30 orë e mban në aeroport nënën nga Tetova me...

LETER E HAPUR PUBLIKE PER OPINIONIN E GJERE BOTEROR BASHKIMIT EVROPIAN KANCELARES GJERMANE ANGELA MERKEL , PRESIDENTIT AMERIKAN DONALD TRUMP , ZONJES FDEDERIKA MOGERINI PERFAQESUESE E...

ALARMANTE: Së shpejti shqiptarët shqiponjën mund ta shohin vetëm në flamur

Shqiponja, simboli i shqiptarëve, shumë shpejt do të mund të shihet vetëm në flamurin kombëtar, e rrezikuar nga zhdukja nga gjuetarë të paligjshëm që...