Koha kur Miradijes i thanë se shqiptarët vendin e kanë te varrezat

Në një shkrim të gjatë të së përditshmes gjermane „Die Zeit“, i vitit 2013, të cilin Shtegu.com do ta sjellë në vazhdime ditëve në...

Rrëfimi i jashtëzakonshëm i njeriut që e stërviti Adem Jasharin (VIDEO)

Vështirë të gjendet një shqiptar që nuk i njeh të bëmat e Adem Jasharit, por gjithashtu është e vështirë të gjendet një i dytë...

Besarta rrëfen natën tragjike të 5 marsit: Nuk e dija që ishte dita e...

Sot me rastin e 20 vjetorit të betejës historike të familjes Jashari, vajza e heroit, Hamëz Jashari, Besarta, ka treguar gjithë ngjarjen e atij momenti...

Kumanovari që la Gjermaninë për t’iu bashkuar UÇK-së

AGIM ZENUNI (01.06.1969 – 08.06.2001) Agim Zenuni lindi më 01.06.1969 në Kumanovë. Babai Hasipi e nëna Hamide kishin tri vajza: Nizaqeten, Nendushen e Havushen dhe...

Kosovari që e ruajti paqen në Jemen (VIDEO)

Ka kosovarë që për paqe dhe stabilitet ishin me misione nëpër botë. Haki Bytyqi ishte paqeruajtës në Jemen qysh në vitet e 60’ta të...

Ekskluzive/Aksioni i Grupit të Kumanovës si e kishte marrë në dorë karaullën e Goshincës...

Gjatë hetimeve për rastin e Kumanovës asnjëherë nuk u fol për sulmin e ndërmarrë në Goshincë në prill të 2015, vetëm pak ditë para...

E vërteta prapa fotografisë së 4 vjeçarit që e kaloi i vetëm shkretëtirën nga...

Një fotografi e shpërndarë kohëve të fundit nëpër media dhe në rrjetet sociale paraqet një fëmijë që ecën i vetëm nëpër shkretëtirë. Pretendimi është që...

Djali i Sami Frashërit, themelues i klubit të famshëm turk, Gallatasaraj

Një vizitë e kapitenit historik të Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, në Muzeun e Klubit “Gallatasaraj”, në Stamboll, ka risjellë në vëmendje një fakt nga...

DioGuardi – simboli dhe gardiani i çështjes shqiptare/VIDEO

Joe Dioguardi, arbëreshi që frymon dhe vepron shqip mbetet një simbol i çështjes kombëtare. Në kohërat më të vështira për popullin tonë në Ballkan,...

Gjashtë agjentët e DSK-së dëshmuan për Sopotin

Gjashtë agjentët e DSK-së Robert Ivanovski, Boban Stojanovski, Ilija Smilevski, Mile Vellkovski, Marjan Nikollovski, Mile Andonovski dëshmuan në seancën e sotme në Gjykatën e Apelit...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!