Misteri për Skenderbeun, ai vdiq nga helmimi (Video)

Ndonëse ka kanë kaluar mbi 5 shekuj nga vdekja e Skenderbeut, mënyra e vdekjes së tij ende mbetet pikëpyetje, shkruan Infopress. Deri tani, vdekja e...

Pamje tmerruese të masakrës së Dubravës, ja krimet serbe që s’duhet harruar (Video+18)

Në periudhën e luftës së fundit në Kosovë, kanë ndodhur masakra të mëdha, transmeton Infopress. Një nga masakrat më të mëdha të bëra nga...

Shkrimtari i shquar argjentinas: Nëna ime gjithmon fliste shqip.

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që...

SHBA del me “Listën e zezë”

Mbi 100 emra te personave, ldireve dhe perfaqesues te organizave luftarake nga vendet e Ballkanit baske me kriminelët e luftës dhe të paditurit nga...

Bozhinovski: Njësiti policor “Alfa” i implikuar në rastin “Monstra”/FOTO

Gazetari i përndjekur nga ish regjimi i Nikolla Gruevskit, Zoran Bozhinovski, në një intervistë për Almakos thotë se njësiti policor “Alfa” është përfshirë në...

FOTO/Rusja fiton shtetësi të Maqedonisë, qindra shqiptarë “vdesin” pa dokumente

Një këngëtare ruse e cila viteve të fundit ka jetuar në Maqedoni do të pajiset me shtetësi të Maqedonisë. Burime qeveritare kanë thënë për...

VIDEO/Po të ishte Jugosllavia, ja si do të ishin shqiptarët

Nga fundi i këtij viti mbushen plot 100 vjet nga formimi i Mbretërisë së Serbëve, Kroatëve e Sllovenëve, që është fillimi i asaj Jugosllavisë...

Pamje të rralla: Momenti kur Adem Jashari niset në aksion gjatë luftës në Kosovë...

Pamje që pak kush i ka parë deri më tash janë shfaqur këto ditë. Në to shihet komandanti legjendar i UÇK-së Adem Jashari. Kjo video...

Ja çfarë mund të ndodh me Maqedoninë nëse dështon zgjidhja e problemit me Greqinë

Janë rritur shpresat që problemi shumëvjeçar me Greqinë lidhur me çështjen e emrit së shpejti do të zgjidhet pasi që pro kësaj u deklarua edhe Maqedonia...

Bozhinovski, detaje të reja tronditëse për rastin ‘Monstra’ (FOTO)

Gazetari kontravers, Zoran Bozhinovski thotë vetura e cila u paraqitë në rastin Monstra, më parë është përdorur nga njësiti policor ALFA, njofton agjencia e...