DioGuardi rikujton Shkupin: Status i barabartë për shqiptarët ose federalizim në Maqedoni

Kryetari i Lidhjes Shqiptaro-Amerikane dhe ish-kongresmeni, Joe Dioguardi ka rikthyer vëmendjen në Maqedoni, duke kërkuar përmirësimin e statusit të shqiptarëve në Maqedoni. Ai i pyetur...

“Luftë” mediale kundër mjekes shqiptare që e vetmja pranoi përkujdesjen për shtatëzënat e Shutkës

Një pjesë e mediave maqedonase kanë nisur një luftë speciale kundër mjekes gjinekologe, Vjollca Mbiarra, e cila kishte pranuar që të jetë në shërbim...

18 vjet nga zhdukja e biznesmenit preshevar Neza, si u rrëmbye në sytë e...

Edhe disa ditë mbushen 18 vjet nga rrëmbimi makabër monstruoz i biznesmenit preshevar Nebi Nuhiu – Neza. Janë dhënë shumë versione për rrëmbimin e...

Zaevi ja ngushton qesen ministrave, ja sa para mund ti harxhojnë për qejfe dhe...

Kryeministri Zoran Zaev ka vendosur që tia shkurtojë harxhimet ministrave të kabinetit të tij. Kjo çështje është aktualizuar që kur në Kuvend po diskutohet...

BIRN zbulon aferë të re, përmendet Mijallkov, shtrihet në Maqedoni, Shqipëri dhe Çeki!

Jaroslav Strnad, donatori kryesor i presidentit çek Milos Zeman ka blerë në mënyrë sekrete stoqe të mëdha armësh në Ballkan me ndihmën e një...

Ja e vërteta se a ka më shumë shqiptarë në burgun e Idrizovës, sa...

Me Ligjin për amnisti propozuar nga Ministri i Drejtësisë dhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë  votuar më datë 15.01.2018 nga Kuvendi i Maqedonisë, në...

“Fronti i Jugut”, kush ishin politikanët nga Maqedonia që pranonin planin kroat që të...

Hivzi ISLAMI Më 19-20 janar 1991 mbushen 27 vjet nga takimi i partive politike shqiptare në ish-Jugosllavi, të mbajtur në Stubiçke Toplice, një vend balneoturistik...

VIDEO/Zenel Krasniqi që jetonte i vetëm në Lozovë të Shtipit, pas shumë vitesh gjeti...

“Ajo që kërkoj unë nga jeta ime, Nuk mund të më plotësohet! Ta renovoj pak këtë shtëpizë, të stabilizohem! Me shëndet mirë jam, pas...

Flet miku i afër i Adem Jasharit: A u tradhtua Adem Jashari nga komandantët?

Disa herë u fol për tradhtinë që i ishte bërë komandantit Adem Jashari në momentin kur kishte më së shumti nevojë për ndihmë, kur...

Dëshmi tronditëse! Millosheviq është gjallë në Rusi me familje…(VIDEO)

Dyshimi se diaktorit Milosheviq pas “vdekjes” ende është gjallë dita ditës shtohen. Sidomos pas asaj se në trupin e tij u gjet një drogë...