Plas në Dhërmi, biondja plazh topless

Duket se as këtë verë nuk kanë munguar pushuesit të cilët zgjedhin të bëjnë plazh nudo apo topless në bregdetin e jugut. Rasti i fundit...

Ushqimet më të mira për shtatzëni të shëndetshme

Një mënyrë jetese e shëndetshme dhe një dietë e mirë është shumë e rëndësishme gjatë shtatzënisë. Së bashku me të gjitha kontrollet e rregullta,...

Ngjarje e rëndë në Gjirokastër, mbytet një 18 vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, aty ku raportohet se një 18 vjeçar është mbytur në liqenin e Lunxhërisë. Mësohet se i mituri...

Ja përfitimet që do të merrni, nëse e konsumoni çdo ditë këtë frut

Shalqini është njohur prej kohësh si burim i shumë ushqyesve të rëndësishëm. Ushqyes si likopeni, vitamina A, citrulina dhe vitamina C janë të gjithë të...

Ta ndihmojmë Ajshen nga Kumanova, ka nevojë për operim jashtë vendit

Ajshe Aliu nga Fshati Llopat në komunën e Kumanovës vuan nga sëmundja e Boshtit Kurrizor dhe ka nevoj sa m; ugjente per operim në...

Smoothie me boronica për mëngjes

Të gjithë e dimë se mëngjesi është shujta më e rëndësishme e ditës. Por shpesh kur mëngjesi është dinamik, njerëzit e anashkalojnë ngrënien e këtij...

Imami tetovar godet rëndë kritikuesit e Halil Kastratit

Duke qenë në festën e Bajramit, gazetari Xhevdet Pozhari pati kritikuar hoxhën Halil Kastrati pse i bënë aktivitetet e tij humanitare publike, raporton Tetova1....

Partizani i Beogradit dokumentar për Fadil Vokrrin – VIDEO

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një ataku kardiak, ndërsa të dielën u varros me nderime...

Të rejat e fundit rreth rastit të Art Kurtit

Prokuroria Themelore në Gjakovë deri tash nuk ka asnjë pistë hetimi rreth vdekjes së aktorit 23-vjeçar, Art Kurti. Kryeprokurori Ali Selimaj thotë se as...

Mrekullia e shqiptarit, ‘mbret’ në Zvicër…

I përkryer si sulmues. Nuk ka më shumë se 21 vjet! Është fjala për djaloshin nga Kosova, Albian Ajeti, futbollist i skuadrës së mirënjohur...