Ngjarje e rëndë në Gjirokastër, mbytet një 18 vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, aty ku raportohet se një 18 vjeçar është mbytur në liqenin e Lunxhërisë. Mësohet se i mituri...

Tri arsyet më të shpeshta që njerëzit mbajnë sekrete

Disa shprehi të mendjes janë aq të shpeshta, sa atyre nuk u kushtohet vëmendje, por megjithatë mund të shkaktojnë një ankth emocional. Merrni shembull rastin...

Merr fund koha e prezervativit? Shkencëtarët shpikin mënyrën e re për…

Gemrat kanë përdorur për vite me radhë pilula, kondomë dhe implante, por një formë e re e kontraceptivit për meshkuj do të jetë në...

Dy kusherinj, dy invalidë nga luftimet e vitit 2001 në Sllupçan!

Në vitin 2001 në fshatin Sllupçan nuk luftuan vetëm ushtarët e UÇK-së, por edhe civilët, fëmijët, gratë e pleqtë. Shembull i tillë janë dy...

Doni të bëni seks pa u ndalur! Lexoni këto këshilla

Një orgazëm fantastike çdo natë është më shumë se sa kanë shpresuar pjesa më e madhe prej nesh – por a mund ta bëni...

Habit ish-banorja e Big Brother: Skena erotike në film, pse jo…

Ajo është një nga bukuroshet e njohura të ekranit që arriti këtë vit të rrëmbente kupën e “Dance with me Albania” në Tv Klan...

TREGIMI RRËQETHËS: Si u bë hoxhë gjeniu Mulla Jakup Hasipi

pyet: “Si të lindi ideja mu bë hoxhë?” Mulla Jakupi u përgjigjë: “Unë edhe mos me pas qenë hoxhë kam pas dëshirë me qenë hoxhë....

Kjo është arsyeja pse njerëzit kanë vështirësi të flenë gjumë të dielave

Vështirësitë në marrjen e gjumit në fund të javës janë shumë të përhapura: le të zbulojmë shkaqet Është mbrëmja e së dielës, fundjava po mbaron:...

Edukimi seksual për fëmijët: Përse prindërit duhet të flasin me fëmijët për seksin

Kureshtja rreth seksit është hap natyral për të mësuar më shumë për trupin tonë. Edukimi seksual i ndihmon fëmijët ta kuptojnë trupin dhe u...

Upss, prezantuesja harron që ka tavolinë prej xhami, hap këmbët më shumë se ç’duhet

Gazetarja televizive italiane në TG 5, ishe ulur para një tavoline qelqi dhe këtë fakt e kishte harruar krejtësisht. Po të ishte e vetëdijshme se...