Bashkëshortja Milena vajton Oliver Ivanoviqin: Ma vranë dashurinë…!

Milena Ivanoviq, ka reaguar edhe njëherë pas vrasjes së bashkëshortit të saj, Oliver Ivanoviqit. Ajo përmes një statusi në Facebook ka thënë se ata...

Festivali Ndërkombëtar i Teatrove, “Prishtina Theater International Festival” – thirrje për aplikim

Festivali Ndërkombëtar i Teatrove PTIF (Prishtina Theater International Festival), shpall të hapur thirrjen për aplikim për të gjitha kompanitë teatrore të interesuara për të...

Dy persona humbin jetën nga aksidenti në Vranidoll (FOTO)

Mbrëmë në magjistralen Prishtinë-Podujevë, në fshatin Vranidoll ka ndodh një aksident trafiku, nga i cili dy persona kanë humbur jetën. Në këtë aksident janë lënduar...

Njihuni me Aliun, mjeshtrin që rregulloi snajperët e UÇK-së (Video)

Qysh në fëmijëri u përball me një jetë të vështirë përplot me brenga dhe vuajtje familjare, mirëpo kjo nuk e ndali Ali Pllanën që...

Pushimet luksoze të kryeministrit në Sant Moritz, vendin më të shtrenjtë në botë (FOTO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në botë....

Bajrush Morina ‘lëshon bombën’: Vrasësi i Enver Malokut është sot deputet. Reagon Milaim Zeka

Në 19 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, analisti Bajrush Morina ka shkruar se ‘do të dëshironte t’i shihte një deputet të Kuvendit dhe...

Vdes shqiptarja 31 vjeçare, pasi hedhet nga kati i tretë i Gjinekologjisë ku ishte...

Një grua rreth moshës 31 vjeçare ka vdekur para disa minutash pasi është hedhur nga kati i tretë i Klinikës se Gjinekologjisë në QKUK. Siç...

Kush ishte Atanas Kokolanski, maqedonasi që bëri krime në Gjakovë bashkë me Gjokica Stanojeviçin?...

Përfaqësues të shoqërisë civile në Gjakovë kanë deponuar në Prokurorinë Themelore në këtë qytet kërkesën për ngritje të aktakuzës për krime lufte kundër ish...

Shqiptari lëndohet rëndë në Gjermani, shkatërrohet tërësisht Mercedesi

Natën e së mërkurës, në autostradën gjermane A 46 është lënduar rëndë një shtetas 28-vjeçar kosovar, i cili me Mercedesin e vet ka dalë...

Washington Post publikoi ultimatumin e pesë ambasadave ndaj Thaçit, Veselit e Haradinajt

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë ultimatumit të pesë ambasadave të shteteve perëndimore në Kosovë ndaj udhëheqësve të vendit për Gjykatën Speciale. E përditshmja e...