Olluri: Beg Rizaj nuk ishte dëshmor, Deçani është njollosur me statujën e tij

“A duhemi me protestu edhe kunder njollosjes se qyteteve me statuja te njerezve te dyshimte? Eshte fakt qe Beg Rizaj ka qene pjese e UÇK-se....

COVID-19 në Kosovë, 1,086 raste aktive

Numri i lartë i rasteve pozitive me COVID-19 në vendin tonë ka vazhduar edhe gjatë 24 orëshit të fundit. IKSHPK njoftoi për 96 raste...

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj ndalohet nga shërbimi sekret serb

Partia Liberale Serbe e Kosovës, njofton se të enjten në vendkalimin kufitar mes Kosovës dhe Serbisë në Dheun e Bardhë, është ndaluar nga ana...

Përveç Vjosa Osmanit, edhe ky deputet i LDK’së merr pjesë në protestë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, i cili ka konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e sotme të Lëvizjes Vetëvendosje kundër Presidentit, Hashim Thaçi,...

Hashim Thaçi i reagon Albin Kurtit nga Uashingtoni, ka një këshillë për të

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër,...

Fillon seanca ndaj rastit “Syri i Popullit”, merr pjesë edhe Azem Vllasi

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka filluar seanca e shqyrtimit gjyqësor në rastin e njohur si “Syri i Popullit”. Në këtë seancë po merr pjesë...

Një qytetar bie në gjunjë dhe ia puthë këmbët Albin Kurtit (VIDEO)

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tani që ka mbetur vetëm kryetar partie, ka dalë në sheshin Nënë Tereza ku po organizohet një peticion. Ai ka...

Kurti: Thaçi e ka arritur marrëveshjen me Serbinë

"Nuk bëhet fjalë për heqje të tarifës e fillim të dialogut. Kjo është gënjeshtër. Bëhet fjalë për heqje të tarifës e për mbyllje të...

Vendosja e taksës përplasë Pacollin me ministrin e Jashtëm të Bosnjës

Taksa 100 për qind e vendosur nga qeveria e Kosovës për produktet nga Serbia dhe Bosnja ka përplasur ministrin e Punëve të Jashtme të...

Thaçi synon të “imponojë” një qeveri tjetër

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se do t’i japë përgjigje presidentit Thaçi për çështjen e mandatarit, nëpërmjet së cilës synohet të shmangen shkeljet kushtetuese. Por,...