Aida Dërguti “bashkohet” me deputetët e AAK-së/FOTO

Ish bashkë partiaket, që braktisën në të njëjtën kohë partinë e tyre, si duket vazhdojnë të kenë bashkëpunim në punën  e tyre, ose po...

Kolë Berisha refuzon dekorimin nga Hashim Thaçi

Ish kryetari i Kuvendit të Kosovë, Kolë Berisha, ka deklaruar se refuzon të dekorohet nga presidenti, Hashim Thaçi. Ai nuk ka bërë të ditura arsyet...

Komandant Malisheva mesazh spiunëve!

Nga Muhamed Krasniqi ndryshe i njohur në opinion si Komandant Malisheva: “Të nderuar vëllëzër e motra Shqipëtar-e Struktura të caktuara në Kosovë po na i vezhgojn...

Bashkësia e komunave serbe, paralajmërimi i frikshëm, Kosova në rrezik nga bosnjëzimi

Marrëveshja për Asociacionin e nënshkruar në vitin 2015 në Bruksel në mes të Kosovës dhe Serbisë, pati vazhdimisht kundërshtimin e opozitës, e cila e...

Vajza e Mirsad Ndrecajt alivanoset gjatë homazheve, nga dhimbja për babain e rënë në...

Me rastin e trevjetorit të Kumanovës sot janë bë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prishtinë. Edhe pas tre viteve dhimbja e familjarëve për...

‘Kacafytje’ mes Pacollëve, ja sherri që shpërtheu edhe në facebook

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në facebook, i është kundërpërgjigjur deklaratave të sekretarit të partisë së tij, Rrahim...

Rrëfimi emocional i Dautit: Unë dhe Ramushi i kemi nga 20 plumba në trup

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me...

Haxhiu: Lëvizja Vetëvendosje është e gatshme për zgjedhje

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se ky subjekt politik është i gatshëm që të shkojë në zgjedhje, njofton Klan Kosova. “Natyrisht se...

Arrestohet në kufi shtetasi serb, tentoi të fus drogë në Kosovë

Një serb, shtetas i Serbisë, është arrestuar në pikë kalimin kufitar “Dheu i Bardhë”, pasi ka tentuar të fus substancë narkotike të llojit heroinë. Policia...

Ushtria të hënën në Qeveri

Pavarësisht kundërshtimeve nga Lista Serbe, Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK) është zotuar se të hënën, përkatësisht më 30 prill 2018, do...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!