Tre dorëheqje në PDK

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Fushë Kosovës, Naser Grajçevci, të dy nënkryetarët Bajram Shala dhe Nijazi Kolshi, si dhe disa...

240 pjesëtarë të njësissë speciale në veri të Kosovë, çka po ndodhë?

200 policë të ROSU-s dhe 40 nga Njësia Speciale e Kosovës gjenden në veri të Mitrovicës. Këtë e kanë bërë të ditur burime të Koha.net,...

Kosova shpallë “non grata” ministrin e brendshëm dhe ate të mbrojtjes të Serbisë

Ministri i Brendshëm në Serbi, Nebojsha Stefanoviq dhe ai i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin kanë bërë kërkesë që të hyjnë në Kosovë ditën e nesërme. Por,...

Pasi dha dorëheqje, Ymeri tregon nëse do të bashkëpunojë me VV-në në të ardhmen

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se është i gatshëm që në të ardhmen të bashkëpunojë me Lëvizjen Vetëvendosje, pasi siç deklaroi...

Ja kush ishin tri bashkëpuntoret e para të Adnan Merovcit në Zyrën e Presidentit...

Adnan Merovci, “hija” e ish presidentit Ibrahim Rugova ka publikuar një fotografi me tri zonja, të cilat thotë t’i ketë patur bashkëpunëtoret e para...

Glauk Konjufca flet për ndarjen e VV-së

Shefi i grupit parlamentarë të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur në ‘Top Channel’ ka folur për ndarjen e Vetëvendosjes. Konjufca ka thënë se është...

Video +18: Ja si ishin masakruar dy vajza shqiptare nga forcat serbe, njëra 13...

Kujdes: Pamje të ndjeshme Gjatë luftës së fundit në Kosovë, forcat serbe kishin kryer masakra të tmerrshme mbi popullin shqiptar. Kriminelët serb nuk kishin kursyer...

Kusari – Lila: 10 euro për 10 vjet shtet, “talli” i Rrugës së Kombit

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari – Lila ka komentuar caktimin e taksës në Rrugën e Kombit nga ana e qeverisë shqiptare. Përmes një postimi në...

“Gabuat, kurrë më nuk kthehen Kulla e Çakorri”

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka, ka kritikuar prijësit e institucioneve të Kosovës, presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush Haradinaj për ratifikimin e...

Sveçla: Çështja e dialogut me Serbinë t’i kthehet Kuvendit

Darkat e presidentit Hashim Thaçi me homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiq duhet të marrin fund, pasi që janë tepër të shtrenjta për popullin...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!