Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti që dha intervistë ekskluzive në Klan Kosova po e rrëfen të vërtetën e...

Në Kosovë të izoluar qytetarët, jo edhe politikanët

Derisa qytetarët e Kosovës vazhdojnë të presin dyerve të ambasadave të shteteve të Bashkimit Europian për t’u pajisur me vizë schengen, kryeministri Ramush Haradinaj...

Avni Arifi, koordinator i ri i dialogut (VIDEO)

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka caktuar Avni Arifin për dialogun me Serbinë, njofton Klan Kosova. Ai do ta kryesojë delegacionin kosovar në bisedime për çështje...

Bytyqi shkarkon anëtarët e MASHT-it në bordin e UP-së

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka shkarkuar katër anëtarët e kësaj ministrie në Bordin e Universitetit të Prishtinës. “Po, janë shkarkuar vetëm...

Ja të gjitha akuzat tronditëse të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjen e Mustafës,...

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve...

Ambasadori i Kosovës në Shkup uron miratimin e ligjit për gjuhën shqipe

I pari nga ambasadorët që reagoi pas miratimit të Ligjit për gjuhët në Parlamentin e Maqedonisë është ai i Kosovës në Shkup, Ylber Hysa. “Aprovimi...

Flet Molliqaj: Jam i zhgënjyer ndaj Kurtit, Haxhiut e Sveçlës

Deputeti i Lëvizjes vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka thënë se është lajm i mirë për VV, pasi do të mbahet takimi i përbashkët me Grupin...

Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt? (VIDEO)

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës,...

Ibrahim Kelmendi u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin…

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendin për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Demë Shehu: Gjaku i këtyre burrave më 9 Maj zyrtaizoi gjuhën shqipe!

Urime Zyrtarizimi i Gjuhës Shqipe Shqiptarëve të Iliridës! Nuk duhet të harroni Betejën e Nëntë Majit në Lagjën e Trimave dhe Gjakun e derdhur të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!