Erdogan atakon Haradinajn: Populli i Kosovës, vëllezërit tanë do ta japin përgjigjen

54 Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, në një fjalim të sotëm, e ka kërcënuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj se do të japë përgjegjësi...

Vetëvendosje i përgjigjet Thaçit: E ka nga paniku i Speciales

Presidenti Hashim Thaçi sot përmes një konference për media ka akuzuar rëndë Albin Kurtin se për Vetëvendosjen merr financa nga Irani, duke drejtuar pastaj...

Thaçi, Kurtit: Kush janë iranianët që po ta financojnë partinë?

Presidenti Hashim Thaçi ka kërkuar nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që ky i fundit të tregojë se kush janë individët nga Irani...

Thaçi flet për rastin e arrestimit dhe dorëzimit të gjashtë turqve

Presidenti Hashim Thaçi ka folur lidhur me arrestimin dhe dorëzimin e gjashtë shtetasve turq në duart e Ankarasë zyrtare. Në këtë konferencë, presidenti Thaçi...

E konfirmojnë familjarët: Gjashtë shtetasit turq janë deportuar në Turqi (VIDEO)

Familjarët e gjashtë turqve të arrestuar, tashmë e kanë konfirmuar se të afërmit e tyre janë deportuar për në Turqi. Disa nga ta, por edhe...

Kryeministri takohet me familjarët e të arrestuarve

amiljarët e shtetasve turq që u arrestuan të enjten, po qëndrojnë para ndërtesës së Qeverisë për të kërkuar sqarime për të arrestuarit. Kryeministri i...

Turqit janë deportuar të enjten më 11:05, thotë Policia e Kosovës

Familjarë të gjashtë shtetasve turq, të arrestuar të enjten nga Kosovë, kanë pritur me orë të tëra të premten në mbrëmje para aeroportit ndërkombëtar...

Pamje të largimit të gjashtë turqve nga Aeroporti i Prishtinës (Video)

Askush nuk kishte informacion se a u larguan nga Kosova ditën kur u arrestuan. Deri më tani gjithçka ishte e mjegullt se çfarë ka ndodhur...

Qeveria mund të funksionojë edhe pa Listën Serbe

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka thënë se, edhe pas largimit të Listës Serbe, Qeveria mund të funksionojë si e ashtuquajtur Qeveri e pakicës. Ai ka...

Ky ishte urdhëri i parë i UÇK-së për mobilizim kundër serbëve

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati bërë thirrje për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin e ofensivës serbe dhe çlirimin...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!