100 mijë euro vidhen në shtëpinë e deputetit shqiptar

Mbi 100 mijë euro i janë vjedhur para dy netëve ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës dhe të asamblistit të LDK-së në Prizren, Xhavit Ukaj. Ende...

Milaim Zeka: Dy persona tentuan të më kidnapojnë

Dy persona para dhjetë ditëve kanë dashur që ta rrëmbejnë deputetin e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Milaim Zekën. Personat i kishin dalë...

Thaçi i tha lamtumirë ambasadorit të Maqedonisë në Prishtinë, ja porosia për Shkupin?!

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur në takim lamtumirës Ambasadorin e Republikës së Maqedonisë, Ilija Strashevski. Presidenti Thaçi e ka falënderuar...

Si u vra Mirsad Ndrecaj?! Dëshmitari i mbrojtur shokon me deklaratën e tij

Tani më 3 vite pas ngjarjeve së 9 dhe 10 majit të vitit 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë, mbeten enigmat se çfarë...

Gjykata merr këtë vendim për Sali Mekajn

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur vendimin ndaj ish-kryetarit të Gjykatës së Apelit, Sali Mekaj, i cili bashkë me të tjerët është liruar nga...

Digjet vetura e pjesëtarit të FSK-së

Një automjet i markës Opel Corsa është djegur rreth orës dy të mëngjesit të së dielës në fshatin Zupç të Zubin Potokut, ndërsa përveç...

Ja pse Rakiq nuk po e hapë urën e Ibrit

Të parët e Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri dhe Faruk Mujka, kanë thënë se nuk do të ketë negocim për çështjen e kufirit të...

Pas ndërprerjes së punimeve në rrugën Deçan-Plavë, reagon Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me ndërprerjen e punimeve për ndërtimin e rrugës Deçan – Plavë, e cila erdhi pas kundërshtimit të serbëve,...

Vazhdon të kapet mish i prishur, Komuna i fshehë ata që po shesin

Qindra kilogramë të produkteve të mishit ishin destinuar për shitje, por nuk u lejua nga Inspektorati pasi u konfirmua se ishin të prishura.Kryeinspektori Ridvan...

S’ka mocion për rrëzimin e Qeverisë

Megjithëse tash e disa muaj po kërkojnë zgjedhje të parakohshme parlamentare, LDK-ja e Vetëvendosja nuk do të iniciojnë mocion për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”.Dy...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!