Kush përkrahu Kosovën e kush Serbinë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Këshilli i Sigurimit në OKB mbajti mbrëmë një mbledhje urgjente për Kosovën. Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Britanisë shfaqen mbështetje për transformimin...

Thaçi “groposë” Vuçiqin në OKB: Keni vrarë 13 mijë e 500 kosovar, gra, fëmijë,...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka përmendur me shifra të gjitha viktimat e luftës së fundit në Kosovë, të kryera nga agresori serb....

Ushtria e Kosovës në fokusin e Këshillit të Sigurimit

Beqir Sina nga Nju Jorku për INA Në Nju Jork do të mbahet mbledhja e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ku do të...

Tetë anëtare të Këshillit të BE-së e përkrahin krijimin e Ushtrisë së Kosovës

Beqir SINA/ Nju Jork Tetë shtete anëtare të Këshillit të Bashkimit Evropian, nëpërmjet një deklarate të përbashkët, e kanë përkrahur të drejtën e Kosovës për...

Miku i shtetit, Eliot Engel: BE menjëherë t’i liberalizojë vizat për Kosovën, e jo...

Eliot Engel foli për ushtrinë e Kosovës, taksën ndaj Serbisë dhe liberalizimin e vizave Kongresmeni amerikan, Eliot Engel në një deklaratë për RTV21 vlerësoi...

Ekskluzive: Kërcënohet me atentat kryeministri Ramush Haradinaj? Ja çka thotë vëllau i tij Dauti!

Pas vendosjes së taksave 100 për qind për produktet serbe, kryeministri kosovar Ramush Haradinaj ka marrë kërcënime të ndryshme. Shumica prej tyre nuk janë...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D’Addario, është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Lista Serbe e kërcënoi me rrëzim Qeverinë Haradinaj, vjen përgjigja nga AAK

Kërcënimet e Listës Serbe, e cila ka dhjetë deputetë në Kuvendin e Kosovës, se do ta rrëzojë Qeverinë e Kosovës në momentin kur partitë...

Bie për 30 milionë euro importi i mallrave të Serbisë në Kosovë

Zëvendëskryeministri serb, Rasim Ljajiq ka thënë se nga 21 nëntori deri më 11 dhjetor në Kosovë kanë hyrë shumë pak mallra nga Serbia. Sipas tij,...

Studentët protestojnë kundër ndikimeve politike në UP

Parlamenti i Studentëve kanë protestuar Para rektoratit te UP-së në shenjë pakënaqësie për kushtet e studentëve si dhe kundër ndërhyrjeve në pavarësinë e kësaj...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!