Driton Selmanaj kërkon falje publike: Saranda Bogujevci është historia e gjallë e këtij vendi

Zëvendëskryeministri i vendit, Driton Selmanaj ka kërkuar falje pas deklaratave të tij lidhur me çështjen e të pagjeturve për të cilën kishe shumë reagime...

61-vjeçari nga Gjakova dyshohet se piu via gra dhe vdiq në motel gjatë aktit...

Një 61-vjeçar është gjetur i vdekur pasditen e së mërkurës në një motel në afërsi të Gjakovës. Viktima ka vdekur si pasojë e arrestit...

Tomë Gashi: Ai deputet që ma sjell raportin e Williamsonit në zyrën time i...

Avokati Tomë Gashi ka ofruar shpërblim prej 10 mijë eurosh për cilindo deputet i cili ia dërgon raportin e Clint Williamsonit, për të cilin...

Avdyli e quan Mustafën komunist të Jugosllavisë dhe BRSS’së: Ti je shkolluar në Kumorvc,...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli e ka quajtur komunist, kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kjo erdhi pasi Mustafa e akuzoi Vjosa Osmanin...

Mustafa pas humbjes së LDK-së në Podujevë: Ne i qëndrojmë ballë Albin Kurtit, nuk...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve lokale në Podujevë ku fitues doli kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi. I pari i...

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, shërohet nga koronavirusi

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se është shëruar nga koronavirusi, dhe se është rikthyer në zyrën e saj...

Hoxhaj: Presidentin duhet ta propozojë PDK-ja, në Qeveri nuk hyjmë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së Enver Hoxhaj, ka dhënë sonte më shumë qartësi pozicionit të PDK-së rreth përfshirjes në Qeverinë Hoti, ose...

VV: Mund të ketë bashkëpunim në të ardhmen me PDK-në, duhet rrëzimi i Qeverisë...

Lëvizja Vetëvendosje po thotë së dëshiron bashkëpunim me Partinë Demokratike të Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Hoti. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë...

Deputeti i VV-së i kërkon Zemajt që urgjentisht të lejohet lëvizja e lirë

Deputeti nga radhët e LVV-së, Dimal Basha ka kërkuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, që të lejohet lëvizja e lirë dhe fëmijët të...

Glauk Konjufca infektohet me koronavirus

Anëtari i Kryesisë së VV-së, Glauk Konjufca, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Lajmin e ka ndarë vetë ai në rrjetin social “Facebook. Konjufca me...