Washington Post publikoi ultimatumin e pesë ambasadave ndaj Thaçit, Veselit e Haradinajt

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë ultimatumit të pesë ambasadave të shteteve perëndimore në Kosovë ndaj udhëheqësve të vendit për Gjykatën Speciale. E përditshmja e...

Visar Ymeri largohet nga Lëvizja Vetëvendosje, ja arsyet e dorëheqjes

Visar Ymri, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat e tij në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai në një konferencë për media tregoi edhe arsyet e dorëheqjes...

Deputetja e VV-së shpalos detajet, kjo është Albulena Haxhiu jashtë politikës

Njëra ndër deputetet më të zëshme dhe më aktive në Kuvendin e Kosovës, Albulena Haxhiu vjen me një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”,...

FOTO/ Nuk keni për ta besuar! Ja kush është politikani shqiptar që ka pasuri...

Jeni i varfër por ëndërroni të bëheni me para, këtë mund ta bëni fare thjeshtë, sa hap e mbyll sytë. Sigurisht që kjo është...

Pandeli Majko: Ja kush po na pengon që ta hapim kufirin me Kosovën

Ministri i Shtetit shqiptar për Diasporën, Pandeli Majko, bëri një deklaratë të fortë, duke zbuluar arsyen që e pengon lëvizjen e lirë mes Shqipërisë...

Merovci zbulon detajet e pathëna për Rugovën, çfarë kishte parë ai te Presidenti?

Ishte njeriu më i afërt i Presidentit historik Ibrahim Rugova. Kush më mirë se Adnan Merovci do të mund të shpaloste detaje nga jeta...

Autoritetet britanike ekstradojnë në Prizren të dyshuarin për vrasjen në vitin 2013

Shtetasi i Shqipërisë, S.K. është ekstraduar nga Mbretëria e Bashkuar në Prizren me kërkesën e Policisë së Kosovës për shkak të dyshimit se në...

Ahmeti për dorëheqjen e Ymerit: Ditët që vijnë do të dëshmojnë se Albini vërtet...

Publicisti, Xhemal Ahmeti konsideron se dorëheqja e kryetarit të deritanishëm të Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri është manifest i parë i trimufit të “fraksionit”, që...

Ramushi foli: 7 mijë euro më kushtoi pushimi, e pagova nga xhepi im!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se pushimin dimëror në Zvicër e ka paguar me para të tij dhe i kanë kushtuar vetëm...

Lista e Zezë: Këta janë politikanët e Kosovës që nuk mund të udhëtojnë në...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është detyruar ta refuzojë ftesën e Komandantit të Gardës Nacionale të Iowa-s së SHBA-së për një ngjarje të organizuar...