E konfirmon Limaj: Amerikanët na thanë se mund t’i tërheqin trupat e tyre për...

Bashkëkryesuesi i delegacionit, Fatmir Limaj ka konfirmuar se delegacioni amerikan i udhëhequr nga John Earth dhe Brad Berkley ka kërcënuar Kosovën edhe më një...

Haradinaj: S’po duket që dikush do zgjedhje të parakohshme

Ramush Haradinaj ka marrë pjesë si kryetar i AAK-së në tryezën e partive politike. Ai ka thënë se AAK është që të mbahen tryeza që...

Anton Quni rrëfen ekskluzivisht detajet e pathëna të Betejës së Koshares

Në 19 vjetorin e Betejës së Lavdishme të Koshares, gazeta “Bota sot”, sjellë ekskluzivisht rrëfimin e deputetit, Anton Quni,  që ishte njëri ndër protagonistët...

Thaçi pas takimit me Grenellin: Do të lëvizim në marrëveshje të reja me Serbinë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur pas takimit me të dërguarin e posaçëm të presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard...

“Hashim Thaçi sabotoi Gjermaninë, duke i bërë tradhti Kosovës!”

Njohësi i çështjeve politike Haki Abazi, ka thënë për gazetën “Bota sot” se Gjermania dhe Merkel ka qenë e qartë që nga dita e...

Konfiskohen produkte pa afat në kompaninë kosovare që importoi mishin e prishur nga Belgjika

Policia e Kosovës së bashku me Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinës (AUV) kanë konfiskuar të martën në kompaninë “Euro Ida” nga Rahoveci afro 1800...

Plas sherri në një studio televizive – dy serbë gati bëhen copa për Kosovën...

Dy panelistë një studio televizive serbe nuk kanë arritur ta këmbejnë pothuajse asnjë fjalë gjatë një debati për Kosovën. Ata, në studion e Balkan info,...

5 skenarët e zgjidhjes së nyjës së Kosovës, nëse arrihet te marrëveshja me Serbinë

Vitin 2019 bashkësia ndërkombëtare e ka vlerësuar si vit vendimtar për sjelljen e zgjidhjes së statusit të krahinës jugore. Çka mund të pret Serbia...

U takuan si miq, por ky është rrëfimi prekës i Nexhat Dacit: Ja si...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaci, gjatë ditës së sotme ka takuar Nexhat Dacin, kryetar i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të...

Edi Rama po i përgatitë “kurthin” Albin Kurtit?

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti ditë më parë në intervistën për gazetën gjermane, Süddeutsche Zeitung, deklaroi se ”Projekti dështoi, por ideja...