Ymeri ankohet për kërcënim

Ish-kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka denoncuar në polici një rast të kërcënimit. Ai e paraqiti në polici ish-bashkëpartiakun e tij, Alban Krasniqin, për shkak...

Ramush Haradinaj: Nuk i kuptoj reagimet e Taip Erdogan! (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se nuk i kupton reagimet e presidentit turk ndaj tij, ndërsa...

Rusia i ofron mbështetje Serbisë në “mbrojtjen e interesave nacionale” në raport me Kosovën

Rusia është e gatshme që edhe në të ardhmen t’u ofrojë partnerëve serbë ndihmë në mbrojtjen e interesave legjitime nacionale në raport me Kosovën,...

Driton Gashi mbetet shef i AKI-së, Flamur Sefaj dorëhiqet sot

Ramush Haradinaj nuk është më ai njeriu të cilit i shkon fjala, ani se është kryeministër. Pavarësisht kërkesës së tij për të liruar funksionet, Driton...

‘Kacafytje’ mes Pacollëve, ja sherri që shpërtheu edhe në facebook

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në facebook, i është kundërpërgjigjur deklaratave të sekretarit të partisë së tij, Rrahim...

I përkeqësohet gjendja shëndetësore Sami Lushtakut, udhëton në Gjermani

Ish-kryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku për shkak të problemeve shëndetësore, të premten e kaluar ka udhëtuar për në shtetin e Gjermanisë. “Ditën e...

Ministri i Drejtësisë së Spanjës: S’e njohim Kosovën

Ministri i Drejtësisë së Spanjës, Rafael Katalha, ka folur me homologen e tij nga Serbia, Nela Kuburoviq. Sipas Tanjug, Katalha ia ka rikonfirmuar ministres serbe...

Gëzim Kelmendi: Ramush Haradinaj u zbut me Erdoganin, e përmiresoi gabimin

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, e ka komentuar kundërpërgjigjen e kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, ndaj presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pas...

Ja si mund të shkarkohet presidenti Hashim Thaçi

Arrestimi i Marko Gjuriq drejtorit të zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë dhe deportimi i gjashtë gylenistëve në mënyrë skandaloze, ka bërë që...

Labinot Tahiri me video të rrallë: Isha 11 vjeç dhe këndoja kundër Serbisë (Video)

Deputeti dhe këngëtari Labinot Tahiri përmes rrjetit të tij social ka ndarë me miqtë e tij pjesë nga fëmijria e tij. Tahiri ka postuar një video...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!