13 vite nga atentati ndaj Ibrahim Rugovës

Në mëngjesin e 15 marsit 2005, Presidenti i asaj kohe Ibrahim Rugova i kishte mbijetuar një atentati me bombë. Ngjarja kishte ndodhur përderisa eskorta e...

Talati prishi ëndrrën e Gruevskit

Enver Robelli Sot ne parlamentin e Maqedonise pame nje te dyshuar per korrupsion, nje te dyshuar per pergjimin e mijera qytetareve, nje te dyshuar per...

Kimetja: Shpend Ahmeti iku, pasi e pa ‘p..in’ e maces

Kimete Berisha ka drejtuar kritika në adresë të kryetarit të komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, pas dorëheqjes së tij nga Lëvizja Vetëvendosje. “E Shpend Ahmetin...

Kuvendi belg debaton për mishin e prishur që u dërgua në Kosovë

Pas skandalit në kompaninë e mishit “Veviba”, ministri i Bujqësisë belge, Denis Ducarme (MR) ka qortuar agjencinë federale ushqimore (FASFC) për shpërndarjen e mishit...

Ismajli: Ne e kemi bërë të duket se ka demokraci në Vetëvendosje, por nuk...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, për momentin, Fisnik Ismajli, në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se aktivistët e kanë bërë të duket se ka...

Ministrja e Jashtme kroate viziton Kosovën

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Marija Pejqinoviq – Buriq, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Pejqinoviq – Buriq do të...

Ministria e Shëndetësisë i lë specializantët 4 muaj pa paga

Ministria e Shëndetësisë, e cila drejtohet nga ministri Uran Ismaili, nuk ua ka paguar pagat që nga muaji dhjetor i vitit të kaluar specializantëve...

Haradinaj: Demarkacioni kryhet shpejt, Kosova del fituese

Çështjes më të rëndësishme të vendit aktualisht, demarkacionit, siç duket po i vije fundi. Kështu së paku po deklarohen në vazhdimësi krerët e vendit. Sipas...

Reçica: Të enjten ose të premten do të votohet demarkacioni

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica thotë se këtë javë do të ratifikohet Marrëveshja që përcakton kufirin me Malin e Zi. “Të enjten...

Simiq: Lista Serbe nuk e ka ndryshuar qëndrimin, nuk e votojmë demarkacionin

Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se deputetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!