Zyrtari fle në zyrë, shteti nuk ia prish gjumin (FOTO)

Millosh Sojeviç nga komuniteti serb është asistent i lartë regjional në Agjencinë Kosovare për Krahasim dhe Verifikim të Pronës (AKKVP). Por, edhepse është i...

Gazetari i njohur shqiptar ka nevojë për ndihmën tuaj për shërim (Video)

Halil Halili, 32 vjeç, është diagnostikuar me një sëmundje serioze. Për shërimin e tij, kërkohet një shumë e madhe parash për ta dërguar në...

Pacolli kërkon dorëheqjen e kryeministrit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ajo, si iniciuese e interpelancës për kryeministrin rreth korrupsionit në...

Kurti e krahason Qeverinë Haradinaj me atë të Gruevskit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, theksoi se ka pasur shumë krime në të kaluarën, por që, sipas tij, gjatë kësaj qeverisje nëntë mujore...

Milaim Zeka: “Kryeprokurorja e EULEX-it ka bërë seks me një politikan të lartë”

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka çuditur me deklaratat e tij në seancën ku u disktuau për luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Zeka ka thënë...

Amerika përfshihet në dialogun për Kosovën?

Përveç “trojkës” evropiane të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, e cila do të donte të përfshihej në finale të dialogut Beograd-Prishtinë edhe SHBA pret momentin...

Ahmeti: Jam në pritje të përgjigjes nga VV-ja për bashkëqeverisje në Prishtinë

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka folur sot për ofertën finale që ia ka dorëzuar ish-subjektit të tij politik Vetëvendosjes, për bashkëqeverisje...

Kryetari i Malishevës shtroi iftar për familjet e dëshmorëve

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj ka vazhduar traditën e iftarit me familjet e dëshmorëve të Komunës. Si në çdo muaj të shenjtë të...

Si u keqpërdorën rrjetet sociale nga grupet ekstremiste në Kosovë?

  Në rrjete sociale vazhdon të shpërndahet propagandë, e cila shpie në radikalizëm. Samet Shabani, hulumtues i çështjeve që lidhen me radikalizmin, tregon për keqpërdorimin e...

Retorika e ashpër Kosovë – Serbi paralajmëron finalen e dialogut

Deklaratat e autoriteteve të Serbisë dhe të Kosovës, të cilat kohët e fundit përmbajnë fjalor të ashpërsuar dhe akuza të ndërsjella lidhur me dialogun...