Kryesia sot pritet të caktojë seancën e Kuvendit

Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare, në të cilën pritet të caktohet data e mbajtjes së...

19 vjet nga rënia e Agim Ramadanit

Sot bëhen 19 vjet nga rënia e luftëtarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmua si strateg i lartë dhe udhëheqës...

FH: Kosova ka probleme me korrupsionin, lirinë e mediave dhe sundimin e ligjit

Kosova është renditur diç më mirë në raportin e fundit të Freedom House të titulluar, “Vendet në tranzicion, 2018”, i cili matë përparimin dhe...

Prishtinë, nga një skuter në lëvizje gjuajnë me armë zjarri

Policia e Kosovës njofton se një person ka raportuar për një gjuajte me armë zjarri nga një skuter me dy persona të panjohur në...

Policia e Kosovës konfiskon 340 kuti me barna që ilegalisht ishin planifikuar të hynin...

340 pako barna u provuan të futen ilegalisht në territor të Kosovës nga Republika e Maqedonisë, nga persona të panjohur. Policia arriti ta parandalojë...

Haradinaj tregon nëse është frikësuar nga deklaratat e Erdoganit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për deklaratat e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, pas deportimit të gjashtë shtetasve turq. Ai ka thënë se...

​Haradinaj: Vetëm një njeri mund ta rrëzojë Qeverinë time

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për gjasat që qeveria që ai udhëheq të përfundojë para kohe mandatin. Haradinaj ka thënë në emisionin “Pressing”,...

Ja sa para morën shqiptarët që u blenë nga Serbia

Nexhmedin Spahiu Sipas arkivit serb del se qeveria serbe gjatë vitit 1913 ka blerë politikanët shqiptarë me këto shuma: Esat Toptani, ministër 2500 flori, Prenk Bib Doda,...

Vllasi: “Syri i Popullit” ka pasur në listë për likuidim 5-6 persona nga Maqedonia!...

Përveç numrit të madh të personaliteteve dhe politikanëve në Kosovë, në listën e organizatës “Syri i Popullit” ka pasur edhe 5-6 persona nga Maqedonia,...

Edhe VV kërkon rrëzimin e Qeverisë, Kurti: Zgjedhje të parakohshme sa më parë

Kryetari  i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se ata janë për zgjedhje të parakohshme parlamentare sa më parë dhe për mocion për rrëzimin e...