Kadri Veseli paralajmëron Serbinë: Nuk do të ndalemi deri në Nish

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në fjalim e mbajtur në Akademinë përkujtimore për viktimat e masakrës se Reçakut, ka thënë se nuk mund të...

Biznesmeni shqiptar ua jep punëtorëve rrogën e 14-të: “Falemnderit o Allah që më mundësove...

Burim Piraj, pronari i kompanisë “Meka”, që gjendet në Komunën e Dragashit e mbajti premtimin. Piraj vitin e kaluar për punëtorët e tij dha...

Gjaku i dëshmorëve dhe martirëve nuk humbet kurse emri i tyre nuk harrohet kurrë

Albin Kurti Gjaku i dëshmorëve dhe martirëve nuk humbet kurse emri i tyre nuk harrohet kurrë. Ende i kemi të freskëta kujtimet nga janari i...
video

William Walker i dhuron një lule Thaçit: Mbaje në zyrë për t’i kujtuar viktimat...

sh-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka marr pjesë në akademinë përkujtimore në 19 vjetorin e masakrës së Reçakut. Walker ka falënderuar të gjithë...

Sot nis gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Kosovës (VIDEO)

Sot nis procesi i rregullt mësimor në të gjitha shkollat fillore e të mesme të Kosovës, njofton Klan Kosova. Këtë njoftim e thanë për Klan...

Çka po ndodhë me Isa Mustafën, sot urgjent për trajtim në Gjermani

“Ish kryeministri i vendit dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është aktiv dhe në vetëdije të plotë por është jashtë aktivitetit fizik. –z.Mustafa sot...

Azem Sylës i zgjatet paraburgimi

Gjykata ia ka vazhduar edhe për një muaj masën e paraburgimit Azem Sylës. Lajmin për KALLXO e ka konfirmuar Besnik Berisha, i cili mbron ish-deputetin...

Bashkohet Vetëvendosje

Në emisionin shumë të shikuar "Kojshia Show" në "Best Off" e kësaj radhe kanë përgatitur befasin për shikuesit duke i bashkuar deputetët e Vetëvendosjes në një emision së bashku. Në...

Mesazhi që fshihet prapa refuzimit të vizës ndaj Haradinajt nga SHBA

Zëdhënësi i gardës së Iowa-s, Greg Hapgood, ka konfirmuar se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka mundur ta marrë vizën amerikane. Haradinaj pritej të...

Ndërron jetë profesori Basri Çapriqi

Poeti dhe profesori i Universitetit të Prishtinës, Basri Çapriqi, ka ndërruar jetë të dielën, në moshën 58-vjeçare. Varrimi i të ndjerit do të bëhet...