Haradinaj: Naim Tërnava e ka falë Bajramin për mua/VIDEO

Kryeministri Ramush Haradinaj vizitoi Bashkësinë Islame të Kosovës me rastin e Fitër Bajarmit, ku u prit nga Myftiu Naim Tërnava. Këtu gjatë një prononcimi për...

Vjedhë 2000 euro, arrestohet punëtori i pompës së derivateve në Prishtinë

Një punëtor i pompës së derivateve është arrestuar në Prishtinë, pasi që i njëjti dyshohet se ka vjedhur 2000 euro.Me vendim të prokurorit i...

Ja kur nis gjykimi për rastin ‘Syri i Popullit’

Gjykata Themelore në Prishtina ka caktuar seancën e shqyrtimit gjyqësor në rastin e njohur si “Syri i Popullit”. Lajmin për “Zëri.info” e ka konfirmuar...

BIK-u mblodhi 7 milionë euro, prapë kërkon para nga shteti

Naim Tërnava kërkon nga qeveria paga për hoxhallarët. Deputetët kundërshtojnë Për punën që bëjnë si imam në xhamitë e Kosovës ata paguhen së paku 250...

Pacolli: Nuk është në rregull që vetëm zyrtarëve të lartë t’ju rriten pagat

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur për rritjen e pagave për zyrtarët e lartë të shtetit, me vendim të kryeministrit të vendit, Ramush...

Ekskluzive: Vjen përmendorja e heroit kombëtarë Beg Rizaj

Më 16 qershor në ora 12:00 në Decan do të bëhet përurimi i shtatores së dëshmorit dhe heroit kombëtar Beg Rizaj, njofton agjencia e...

Policia e Kosovës po plaket, s’ka para për pensione të parakohshme

Policia e Kosovës, po shkon drejt plakjes. Aktualisht mosha mesatare e zyrtarëve të saj është 45 vjet, ndërkohë që ata shërbejnë deri në moshën 65...

Dy serbë rrëfejnë krimet: Shqiptarëve ua prisnin kokat dhe bënin llampa me kafkat e...

Në luftën e fundit në Kosovë, policia dhe ushtria serbe ekzekutoi dhe masakroi mbi 15.000 shqiptar. Ata, nuk kursyen asnjë shtresë apo gjini, fëmijë,...

VIDEO/ Haradinaj ndalon fjalimin në seancë kur dëgjon imamin në xhami

Feja myslimane ka pesë vakte të faljes, atë të mëngjesit, drekës, ikindisë, akshamit dhe jacisë. Namazi i drekës falet në orën 13:00 dhe sipas riteve...

Prindit e Mirsad Ndrecajt bëjnë dua te Varrezat e Dëshmorëve në Ditën e Arifes...

Prindërit e Mirsad Ndrcajt, Osman e Safije Ndrecaj, një ditë para Bajramit kanë vizituar Varrezat e Dëshmorëve në Prishtinë, ku janë varrosur 10 ish...