AKR-ja mohon t’ia ketë ofruar Qehajës postin e ministrit të Brendshëm

Mediat kosovare shkruajnë sot se AKR ia ka ofruar pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme Florian Qehajës, njohës i çështjeve të sigurisë. Ka qenë...

Partitë opozitare serbe nuk i pengon pjesëmarrja e Kosovës si shtet në Samitin e...

Shumica e partive opozitare në Serbi, mendojnë që presidenti i Serbisë, ose kryeministri, duhet të marrin pjesë në samitin e BE-së për Ballkanin Perëndimor...

Limaj optimist se do të gjendet një zgjidhje e mirë për tarifën e Rrugës...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka bërë me dije se gjatë vizitës së tij në Tiranë ka pasur takime me presidentin e Shqipërisë, Ilir...

Kurti: Kosova duhet ta ketë prioritet bashkimin e Mitrovicës, e jo ulësen në OKB

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti gjatë konferencës ‘Skenarët e Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka thënë se dikur Kosova varej prej Serbisë,...

SHBA: Pas 17 vjetësh shqiptari dëbohet nga SHBA

Vitor Pukri, baba i tre fëmijëve me banim në Clifton, New Jersey, u dëbua për në Shqipëri, ndonëse kishte 17 vite që jetonte në...

Në të njëjtën tavolinë, por Thaçi dhe Kurti nuk flasin me njëri tjetrin

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u panë tek po bëjnë muhabet të përzemërt kur u ulën afër njëri-tjetrit...

‘Kujdes nga kjo vajzë, është mjeshtre e vjedhjeve të çantave në Prishtinë (VIDEO)

Një vjedhje ‘spektakolare’ ka ndodhur sot në njërën nga kafiteritë e kryeqytetit Një vajzës i kanë vjedhur çantën e dorës sot në kafiterinë Mery’s Food...

Mbijeton Qeveria, nuk ka zgjedhje, ky grup parlamentar i del në krah Ramush Haradinajt

Pas zhvillimeve të fundit politike që ndodhën në Kosovë, siç ishte rasti i arrestimit dhe depërtimit të gjashtë shtetasve turq dhe arrestimit të Marko...

Haradinaj nuk kundërshton taksën në Kalimash

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur pro vendosjes së takës në Rrugën e Kombit. Ai nuk ka dhënë mendimin e tij në lidhje...

Lista Serbe me qëndrim të prerë: Asociacioni formohet në prill

Dalibor Jevtiq, nga Lista Serbe, ka thënë prerazi se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe do të formohet. “Ka ardhur koha. Kemi pritur gjatë për...