Takimi në Bruksel: BE ia kërkon Kosovës urgjentisht Asociacionin e Komunave serbe

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Bruksel ku ka mbajtur një takim me homologun serb Aleksandar Vucic nën ndërmjetësimin e Përfaqësueses së...

24 marsi – Dita e kthesës historike për Kosovën

19 vjet më parë NATO-ja filloi fushatën e bombardimeve kundër forcave serbe, duke shënuar kësisoj fillimin e fundit të luftës gati dyvjeçare në Kosovë. Fushata...

Hoxhë Shefket Krasniqi kacafytet me gazetarin e RTK-së/VIDEO

Ish-imami i xhamisë së madhe, Shefqet Krasniqi është shpallur i pafajshëm nga Gjykata Themelore e Prishtinës. Ai doli i lirë prej akuzave që i...

Vdes foshnja, dyshohet se e vrau nëna (Video)

Me foshnjë në dorë të enjten doli nga spitali rajonal i Gjakovës, por gruaja me inicialet L.M. nga komuniteti RAE, nuk e solli atë...

Kosovë, lirohet nga të gjitha akuzat imami Shefqet Krasniqi

Një gjykatë në Prishtinë e liroi të premten nga të gjitha akuzat imamin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Shefqet Krasniqi. Në shkurt të vitit 2017,...

“Krahu i Molliqajt dhe Donika Kadaj u blenë nga Devollët”

Aktivisti i Vetëvendosjes, Alban Krasniqi, që është bashkëshorti i deputetes Albulena Haxhiu, thotë se krahu i Molliqajt bashkë me Donika Kadaj – Bujupin janë...

Shefqet Krasniqi shpallet i pafajshëm/VIDEO

Krasniqi akuzohej për tri vepra penale: shytje në terrorizëm, nxitje të urrejtjes dhe shmangie nga tatimi.Kryetari i trupit gjykues, Beqir Kalludra ka thënë se...

Lajm i keq për Kosovën nga Shtëpia e Bardhë

Ushtaraku amerikan, H. R. McMaster, i zgjedhur vitin e kaluar këshilltar për siguri kombëtare i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të...

Mazrreku: Skenari për Kosovën pas demarkacionit (Foto)

Pas ratifikimit të marrëveshjes së shënjimit të vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvend, të gjithë qytetarët e vendit po e...

Kadaj-Bujupi tregon si u kthye në AAK dhe për çfarë pozite

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka treguar se pse e ka braktisur Vetëvendosjen për...