Haradinaj: Nga sot, kufiri i Kosovës drejt Shqipërisë nuk ekziston

“Është në interes të Kosovës dhe Shqipërisë që të ruajmë dhe avancojmë partneritetin bilateral mes dyja vendeve”, ka shkruar Haradinaj në profilin e tij...

Hoti: Nëse vazhdohet me mosrespektimin e rekomandimeve, do t’i kthejmë masat

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se sot janë njoftuar nga Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik, që situate me pandeminë Covid-19, është alarmante...

Vetëvendosje akuza të rënda Baton Haxhiut, ja si e rekrutuan shërbimet serbe

Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit Është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga...

Dorëzohet Pacolli: Nuk mund t’i themi JO SHBA-së për taksën!

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka deklaruar se nuk mund të refuzojnë kërkesën e SHBA-ve për taksën ndaj produkteve serbe. Në...

Masakrat në Krushë të Vogël, dëshmitë e të mbijetuarëve se kush e dogji kamionin...

Nesër vazhdojnë rrëfimet e dëshmitarëve, për krimet e luftës në Krushë të Vogël. Në gjykimin e Darko Tasiç, i akuzuari për krime lufte të...

Presidenti Thaçi i shkruan presidentit Trump

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në fillim të këtij muaji ia ka kthyer letrën Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald...

Ismaili: Mjekët në Kosovë do t’i kenë pagat më të larta në rajon

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili është shprehur se me anë të kalimit të projektligjit për paga do të jetë një hap historik për gjithë...

Heusgen: Daçiq po e godet veten duke provuar t’ia heq njohjet Kosovës

Ambasadori gjerman në OKB, Christoph Heusgen ka vlerësuar se ministri i jashtëm serb Ivica Daçiq po e godet veten duke provuar t’ia heq njohjet...

Haradinaj: I tronditur nga aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se ndihet i tronditur nga aksidentime fatalitet që ndodhi në autostradën Shkup- Tetovë. Sipas tij, kjo tragjedi ka...

Haradinaj: Nuk duhet të bëjmë hapa prapa

“Sot vërtetë është ditë feste për popullin e Kosovës, festojmë secili në mënyrën e vetë ashtu sikurse secili e përjeton në mënyrën e vetë...