Ibrahim Kelmendi u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin…

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendin për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Demë Shehu: Gjaku i këtyre burrave më 9 Maj zyrtaizoi gjuhën shqipe!

Urime Zyrtarizimi i Gjuhës Shqipe Shqiptarëve të Iliridës! Nuk duhet të harroni Betejën e Nëntë Majit në Lagjën e Trimave dhe Gjakun e derdhur të...

Thaçi e Haradinaj: Miratimi i ligjit për shqipen një e arritur e lartë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeminsitri Ramush Haradinaj kanë përshëndetur miratimin e ligjit për shqipen në Kuvendin e Maqedonisë. Miratimi i ligjit për përdorimin...

Bajrush Morina ‘lëshon bombën’: Vrasësi i Enver Malokut është sot deputet. Reagon Milaim Zeka

Në 19 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, analisti Bajrush Morina ka shkruar se ‘do të dëshironte t’i shihte një deputet të Kuvendit dhe...

Tre liderë, shumë qëndrime!

Tre liderët e Kosovës presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, si dhe kryeparlamentari Kadri Veseli nuk janë unikë në qëndrime për temat më të...

Familja me tre të vrarë në ish-Armatën Jugosllave

Familja Hajrizi, nga Kotorri i Skenderajt, mbase është familja me më së shumti dëshmorë në rajonin e Drenicës pas familjes Jashari të Prekazit. Tre meshkuj...

Mbyllet afati, Albin Kurti i vetëm për kryetar të VV-së

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti si duket nuk do të këtë përballë asnjë kundërkandidat për të ardhur përsëri në pozitën e kreut të...

19 vjet nga vrasja e Enver Malokut, shpresat te Gjykata Speciale!

Sot është 19 vjetori i vrasjes së gazetarit, publicistit dhe veprimtarit të shquar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Enver Maloku. Edhe pse është njëra ndër...

Ky është kryetari shqiptar i komunës që fillon punën para orës 6

Është një komunë e vogël, por që tash e tre mandate nuk e ka ndërruar kryetarin e saj i cili nuk vjen nga asnjë...

Po na mungojnë ligjëratat shkencore për ndërtimin e shoqërisë në Kosovë?

Skënder Karaçica Është thënë më të drejtë se bota universitare afron të gjitha mundësitë për të ndërtuar kahet e reja të një shoqërie dhe perspektiva...