Shumë politikanë kosovarë janë të propozuar për dëshmitarë në rastin e “Syrit të Popullit”

Dy muaj pas takimit, në të cilin Prokuroria Speciale pretendon se “Syri i Popullit” kishte marrë vendim të nisë vrasjet e personaliteteve shtetërore, Murat...

Kallëzim penal për Enver Hasanin “për lajmërim të rremë për Aleksandër Lumezin”

Enver Hasani do të nisë një betejë tjetër me drejtësinë. Këtë radhë për të mbrojtur raportin e tij, i cili ngriti dyshimet për manipulimet e...

Zonja e parë e presidentit Thaçi emërohet prodekane në Universitetin e Mitrovicës

Zonja e Parë e Kosovës ka filluar punë si Prodekane në Universitetin e Mitrovicës ‘Isa Boletini’, raporton Kallxo.com Bashkëshortja e Presidentit, Hashim Thaçi është emëruar...

Frankfurter Rundschau: Si po i ndihmon Edi Rama Vuçiqit për ndarjen e Kosovës

Planet e Serbisë për ndarjen e Kosovës kanë tërhequr edhe vëmendjen e gazetës gjermane, Frankfurter Rundschau. E përditshmja nga Frankfurti ka shkruar se kryeministri...

Hoti i kundërpërgjigjet AAK-së: Ja teksti i marrëveshjes (Do)kument

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar pas akuzave të AAK-së partia e tij ka ndryshuar tekstin e marrëveshjes ndërmjet partive...

Në pranverë, Amerika sjell ushtarë të rinj në Kosovë

Ushtarët amerikanë nga Brigada e dytë e Fort Carsonit do të vendosen në Kosovë në pranverë, raporton The Gazette. Batalioni i III i Regjimentit të...

Vritet 30 vjeçari në Ferizaj, ja përse/ VIDEO

Një zënkë që nisi me fjalë përfundoi me vrasje. Kështu B.H. nga Ferizaj pas një telashe që pati me një person u qëllua me armë...

Prapaskenat e ‘betejës’ së pushtetarëve për dy vota për demarkacionin

Prijësit e institucioneve të Kosovës nuk arritën të bindin as deputetët e VV-së as të Listës Serbe për t’ua dhënë dy vota që të...

Vdes një grua në Aeroportin ”Adem Jashari”

Një grua e moshës 76 vjeçare, ka ndërruar jetë në mbrëmjen e kësaj të mërkure, në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari”. Rastin për klankosova.tv e ka...

​Aktakuzë për terrorizëm ndaj Murat Jasharit, Sadri Ramabajes dhe anëtarëve tjerë të “Syrit të...

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për terrorizëm dhe hakmarrje ndaj 10 personave, anëtarë të organizatës “Syri i Popullit”. Në mesin e të akuzuarve janë edhe...