Nepotizëm në Rahovec, drejtori i arsimit emëron drejtor shkolle dajën e tij

Drejtori i DKA-së në Rahovec, Avni Morina emëron dajën e tij si mesimdhënës në Shkollën Fillore “4 Dëshmorët” në Ratkoc. Rastet e nepotizmit në sferën...

Ky është kosovari i arrestuar për vrasje një Suedi

Muhamed Murseli, 22-vjeç nga Mitrovica, është arrestuar dy javë më parë në Kukës të Shqipërisë, me fletarrest të lëshuar nga Interpol. Murseli akuzohet për...

“BE kundër Merkelit e Britanisë për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi”

“Lufta” e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë ka marrë vëmendje të madhe edhe nga mediat ndërkombëtare. E përditshmja britanike "Express", i kushton një...

Kosova shkakton përçarje në Serbi: A do të ketë konflikt ndërmjet kishës dhe shtetit?

Mundësia që zgjidhja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të bëhet nëpërmjet korrigjimit të kufijve, ka shkaktuar jo pak bujë si në Prishtinë ashtu edhe në...

Hashim Thaçi tejkaloi shpenzimet për hotelin në Dubrovnik

7 mijë e 500 euro të nxjerra avans nga buxheti i shtetit nuk i kishin mjaftuar ish-Kryeministrit Hashim Thaçi dhe katër personave të tjerë...

Nenad Rashiq thotë se kufijtë mund të nxisin luftë të re, krahason Kosovën me...

Nenad Rashiq, kryetar i Partisë Demokratike Progresive në Kosovë, gjatë një interviste ka deklaruar se shkëmbimi i territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë...

44-vjeçari vret veten duke u hedhur nga ura në Gjakovë

Një 44-vjeçar ka vrarë veten duke u hedhur nga ura e fshatit Meqë në Gjakovë. Policia ka konfirmuar rastin për Gazeta Express. N.K., 44...

Kosova në pritje të liberalizimit të vizave

Komiteti LIBE i Parlamentit Evropian sot do të diskutojë për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.Nga ky diskutim, ministrja e Integrimeve Evropiane Dhurata...

Dialogu Kosovë – Serbi, Meta: Jo, ndryshimit të kufijve

Presidenti Ilir Meta, i cili është shprehur lidhur me dialogun Kosovë-Serbi në një intervistë për “Albanian Daily News”, ka thënë qartë se “Shqipëria ka...

Bieber për ndryshimin e kufirit: Katër komuna shkojnë për Serbinë, dy për Kosovën

Liderët e Kosovës dhe Serbisë i kanë dhënë zë qëllimit të tyre për të ndërruar kufijtë mes dy vendeve të shtunën, shkruan Euronews. Profesori Florian...