Pacolli bën “rokada selektive” në ambasada

Behgjet Pacolli, zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme, ka vendosur që t’i kthejë në Prishtinë rreth 25 diplomatë, përfshirë ambasadorë, atashe dhe anëtarë...

Haradinaj mbledh ministrat për mbledhjen e parë për 2018

Qeveria e Kosovës sot pritet të mbajë mbledhjen e parë për vitin 2018. Sipas njoftimit për media, kjo mbledhje pritet të nisë në orën 16:00,...

Ndarja e Vetëvendosjes e pashmangshme!

Lëvizja Vetëvendosje ka mbetur pa kryetar. Kjo pasi që kryetari i deritashëm, Visar Ymeri dha dy ditë më parë dorëheqjet nga të gjitha pozitat...

Selimi: Vetëvendosja do të votojë pro shfuqizimit të Speciales

Rexhep Selimi, deputet i lëvizjes “Vetëvendosje” në Kuvendin e Kosovës, thotë se partia së cilës i përket ai do të votojë pro shfuqizimit të...

Qeveria planifikon të ulë në dy numrin e universiteteve publike

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) dhe Qeveria e Kosovës gjatë këtij muaji do të vendosin se sa do të jetë numri i...

Pushimet luksoze të kryeministrit në Sant Moritz, vendin më të shtrenjtë në botë (FOTO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në botë....

Pse Haradinaj e nisi punën në 2018-ën me këtë vizitë? (FOTO)

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në ditën e parë të punës së 2018-ës ka vendosur ta vizitojë ministrin e Arsimit ku edhe ka takuar...

Sejdiu: Dënimet e deputetëve të Vetëvendosjes, dënime për gjithë popullin

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu ka reaguar pas aktgjykimit të nxjerrë sot nga Gjykata Themelore në Prishtinë për katër deputetët e Vetëvendosjes të cilët...

Albin Kurti dhe deputetët e tjerë shpallen fajtorë, nga 1 vit e 6 muaj...

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin për rastin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, të akuzuar për hedhjen...

Arrestohet drejtori i Urbanizmit në Gjilan

Policia në Gjilan ka arrestuar drejtorin e Urbanizmit në komunën e Gjilanit Valon Shefkiu. Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë Ismet...