Themelohet Zona e Veçantë Ekonomike Amerikane

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për themelimin e Zonës së Veçantë Ekonomike Amerikane. Ky vendim është mbështetur në propozimin e Grupit Punues të...

Ramiz Lladrovci dorëzoi padinë kundër Milaim Zekës, ja përse?

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, i ka ushtrua dy padi, një kundër deputetit Milaim Zeka dhe një kundër Televizionit T7. Sipas tij, këto padi janë...

Labinot Tahiri braktis partinë e Pacollit, shumë shpejt pjesë e Vetëvendosjes

Deputeti Labinot Tahiri tashmë ka marrë vendim që të largohet nga partia e Behgjet Pacollit, Aleanca Kosova e Re. Tahiri ka konfirmuar se ka...

Gjobat ndaj Xhakës e Shaqirit, ministri kosovar ofron pagën e tij për shlyerjen

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë, Bajram Hasani ka vendosur që pagën e tij ta japë për të paguar një pjesë të gjobës...

Deputeti i AAK’së: Mos ofroni pare për Xhakën e Shaqirin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka kritikuar shqiptarët që po ofrojnë para nga xhepat...

Lutfi Haziri s’e duron Vjosa Osmanin, i reagon pasi ajo poston për Thaçin e...

Vjosa Osmani ka marrë një reagim nga nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri pas një shkrimi për presidentët Thaçi dhe Vuciq. Deputetja e LDK’së Vjosa Osmani,...

Osmani: Thaçi po e glorifikon ministrin e Millosheviqit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka kritikuar ashpër Presidnetin, Hashim Thaçi. Osmani përmes llogarisë së saj në Facebook, ka komentuar deklaratën e...

Si u rrah i riu shqiptar në Suhadoll nga fqinjët serbë pasi Zvicra mundi...

Ndërkohë që shqiptarët, kudo nëpër botë, po vazhdonin të ekzaltoheshin pas golave të fitores së Xhakës dhe Shaqirit ndaj Serbisë, e serbët po e...

Robelli: Qëllimi im nuk ka qenë të lëndoj asnjë ndenjë fetare

Enver Robelli Miq të dashur, lexues, lexuese, dashamirë dhe dashakeqës! Tani që tymi i barutit digjital është hequr dhe të gjithë mund të shohim më kthjellët,...

‘Qumili’ mungon në gjykimin për konfliktin me motrën

Seanca gjyqësore ndaj humoristit kosovar Sevdai Radogoshi në Gjykatën Themelore në Gjakovë është shtyrë për shkak të mungesës së tij. Sot ishte planifikuar të mbahej...