Qeveria e Kosovës ndau 300 mijë euro për ti çuar në deti 1500...

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është marrë një vendim për rehabilitimin e 1500 veteranëve të UÇK-së. Kjo ka ardhur me kërkesë të...

Hashim Thaçi i jep përkrhaje Ali Ahmetit për zgjidhjen e emrit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim të Maqedonisë, Ali Ahmetin. Presidenti Thaçi dhe kryetari Ahmeti...

Lëshohet për qarkullim rruga Prishtinë-Shkup, përmes Kaçanikut

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, ka konfirmuar për Telegrafin se rruga kombëtare Kaçanik-Hani i Elezit është lëshuar në qarkullim. “Sot, në mëngjes është lëshuar në...

Arrestohet i mituri që vodhi 100 mijë euro në shtëpinë e ish-deputetit të LDK’së

Në shtëpinë e ish-deputetit të LDK-së Xhavit Ukaj në Prizren hajnat hynë dhe vodhën para rreth 100 mijë euro. Për këtë rast policia ka njoftuar...

Scott: Ngjarjet e djeshme në Poterq të Klinës tregojnë se duhet marrëveshje Kosovë- Serbi

Ambasadori i SHBA në Beograd, Kyle Scott, deklaroi sot se incidenti i djeshëm në Poterq të Klinës, në Kosovë, thekson nevojën për përpjekje shtesë...

U zhduk para një jave, ende asnjë lajm për Idriz Muriqin nga Peja

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar nga institucionet e sigurisë që të shtojnë masat e kërkimit për Idriz Muriqin nga Vitomirica...

Hoti: S’ka njohje të reja, Pacolli me njerëz të dyshimtë të Rusisë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se vendi ka ngecur për shkak të diplomacisë së komprometuar. Ai tregon se nuk ka...

Haradinaj e pret shefin e BDI’së: Ja si e quan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka takuar sot shefin e BDI'së, Ali Ahmetin, të cilin edhe e ka quajtur lider të shqiptarëve në...

Sot hapet rruga Shkup – Prishtinë, paralajmërimi nga ministri Lekaj

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në një intervistë në emisionin “Puls” të KTV-së, ka treguar se kur do të lëshohet për qarkullim rruga Kaçanik...

Baton Haxhiu me parashikim të zi për Vetëvendosjen

Baton Haxhiu nuk parashikon rritje të Lëvizjes Vetëvendosje pas ndarjes. Sipas tij kjo parti do të bie në 10 për qind të elektoratit. “Vetëvendosje...