​Ambasadorja Çitaku e quan bishë burrin që sulmoi gruan fizikisht

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku ka reaguar ashpër pas publikimit të një videoje, ku shihet një burrë duke e rrah gruan në...

Enver Hoxhaj i drejtohet përfaqësuesit serb: A mos je i dehur

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në konferencën përgatitore për Samitin e Londrës, të organizuar nga House of Lords në Britani të...

SHBA-ja fton spektrin politik të bashkohet për dialogun

Numri një i Ambasadës amerikane në Prishtinë, Greg Delawie, u ka dhënë zjarr përpjekjeve që për synim kanë unifikimin e spektrit politik të Kosovës...

Komuna e Prishtinës po u ‘fal’ prona bizneseve

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka shfaqur dy probleme shumë të mëdha për sa i përket ndarjes së pronave në komunën e Prishtinës dhe...

7 vjet nga vrasja e Diana Kastratit babai i saj kërkon ekstradimin dhe dënimin...

Edhe pse kanë kaluar 7 vjet nga vrasja e Diana Kastratit, i dyshuari për vrasjen e saj, ish-bashkëshorti Adnan Jashari, vazhdon të endet i...

Njësia Speciale niset drejt Veriut

Njësia Speciale e Kosovës është nisur drejt Veriut të Kosovës. Këtë rrugë ata e kanë marrë pasi Ministrit serb të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, i është...

“Oluja” e Vuçiqit e lidhur me vrasjen e Ivanoviqit

Deklaratat e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të forcave të rendit të Kosovës në veri të vendit po bëhen gjithnjë e më të shpeshta, madje...

Festa e Vidovdanit, ministrit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Qytetarët serbë të Kosovës, por edhe serbë që vijnë nga Serbia pritet të mblidhen sot në Gazimestan për të përkujtuar Vidovdanin. Për këtë zyrtarë të...

Bashkëluftëtari im Halim Tolaj sot ka nevojë për ne (Foto)

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka vizituar sot në Spital, bashkëluftëtarin e tij Halim Tolaj, njofton agjencia e lajmeve INA. Ai ka shprehur gatishmërinë për...

Nora Gjakova dhe Distria Kransiqi, fitojnë medalje të arta në Spanjë

Lajme të mëdha nga Tarragona për Kosovën. Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë rrëmbyer medalje të arta në Lojërat Mesdhetare në Tarragona. Krasniqi në finale e...