KQZ shënon Ditën botërore të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shënon për të gjashtën herë me radhë Ditën botërore të zgjedhjeve. Me rastin e kësaj dite, KQZ do të lansojë ueb-faqen...

Ndotja edhe sot mbledh kuvendin

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën e jashtëzakonshme për gjendjen alarmante lidhur me ndotjen e ajrit. Gjatë diskutimit të djeshëm nuk është gjetur ndonjë zgjidhje për...

Vazhdon të zbatohet vendimi për ndalimin e qarkullimit të veturave në Prishtinë

Policia e Kosovës po vazhdon për të dytën ditë së zbatuari masat emergjente të Komunës së Prishtinës që kanë për qëllim uljen e nivelit...

Kjo klasë politike s’mund t’u japë zgjidhje temave të rëndësishme

Politologu, Ramush Tahiri ka vlerësuar se ky koalicion qeverisës dhe kjo klasë politike nuk mund t’u japin zgjidhje çështjeve të rëndësishme për vendin. Ai në...

Bordi i KEK-ut shqyrton rritjen e pagave për 100 euro, sipas premtimit të Haradinajt

Bordi i drejtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) do ta shqyrtojë vendimin për rritje prej 100 euro të pagave të punëtorëve të kësaj...

Qendra e Prishtinës edhe sot pa vetura

Edhe sot rrugët e qendrës së Prishtinës do të jenë të mbyllura për automjete. Zëdhënësi i Komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri, ka thënë se vendimi...

Gjykata refuzon kërkesën e Azem Sylës për përjashtimin e gjyqtarëve të EULEX-it

Azem Syla dyshon se gjyqtarët e EULEX-it janë të anshëm dhe joobjektivë. Disa ditë më parë, ish-deputeti i PDK-së, i cili po gjykohet për...

Ky është Azemi që e vrau serbin Dushanin në kohën e Jugosllavisë, sepse ia...

Azem Makolli –Hertica pas 57 viteve fotografohet ne vendin ku e vrau serbin zullumqar Dushanin nga Turuqica. Perderisa Selman Kadria kendohet ne kenge, dhe pak...

Fisnik Ismaili tregon kush e rrahu Arbana Xharrën, reagon Andin Lokaj

Lidhur me postimin fyes të Fisnik Ismailit për Arbana Xharrën, se kinse kjo e fundit është rrahur nga burri i saj Andin Lokaj, ky...

Shllaku: Ndalja e veturave nuk e ul ndotjen

Drejtori i Fondacionit të Kosovës për Shoqëri të Hapur (KFOS), Luan Shllaku, ka vlerësuar se ndalimi i qarkullimit të makinave në Prishtinë, është e...