Shtyhet interpelanca e Haradinajt

Është shtyrë interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj e thirrur nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me korrupsionin dhe krimin e organizuar në institucionet...

Si realizohet bashkimi kombëtar? Albin Kurti: Referendum! Dy qeveritë, mbledhje propagandë

Bashkimi kombëtar mbetet në programin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe me rikthimin e Albin Kurtit në krye të këtij subjekti politik në Kosovë thirrja për...

Masë e re në Kosovë, nuk mund të regjistroni makinën nëse s’keni pagu gjobat

Qytetarët, të cilët kanë gjoba të papaguara, nga e premtja nuk do të mund t’i regjistrojnë ose të vazhdojnë regjistrimin e veturave të tyre. Sipas...

Kjo ishte shuma marramendëse e parave që kishte Bujar Bukoshi gjatë luftës

Ish zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, në një intervistë ka treguar se sa para kishte në bankë Bujar Bukoshi, shkruan "Bota sot". Rreth 500 milion...

Shpend Ahmeti i “revoltuar” ka dy fjalë për Vetëvendosjen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një statusi në Facebook, ka reaguar ndaj asambleistëve të Vetëvendosjes, të cilët sot u bashkuan me LDK-në dhe...

Kush janë zyrtarët më të paguar në vend?

Udhëheqësit më të lartë të shtetit, nuk janë zyrtarët më të paguar në vend. Ata që kanë pagën më të lartë, deri ne 6 mijë...

Përplasja e ashpër e Ramush dhe Albinit në Kuvend/VIDEO

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj janë përplasur gjatë interpelancës për vendimin e Qeverisë për ndarjen e 1...

Aksident në magjistralen Kaçanik-Shkup, lëndohen katër persona (FOTO)

Një aksident komunikacioni ka ndodhur në pasditen e së enjtes, në magjistralen Kaçanik-Shkup. Katër persona janë lënduar si rezultat i ndeshjes së dy veturave, rreth...

Aleatët e Haradinaj duan që ta çojnë mandatin deri në fund

Shefi i grupit parlamentar i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se Qeveria Haradinaj është stabile, duke hedhur poshtë kërkesën e opozitës për zgjedhje...

Prokuroria e Kosovës heton blerjen e barnave deri në 2000 për qind më shtrenjtë...

Një ditë pas publikimit të raportit “Depoja e keqpërdorimeve farmaceutike” dhe shfaqjes se dokumentarit me të njëjtën tematikë, autor i së cilit është instituti...