Ja si do të quhet partia e grupit që po largohen nga Vetëvendosje!

Grupi i të pakënaqunve, të cilët dhanë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje, shumë shpejt munden me dalë me partinë e re. Pjesa ma e madhe e...

Bardhyl Mahmtui godet priftin malazez: Kosova – Djepi i barbarisë dhe gjenocidit serb ndaj...

Konflikti mes Serbisë dhe Kosovës tashmë është bërë një cështje ku ka ndërhyrë edhe Kisha Ortodokse e Malit të Zi. Ka qenë pikërisht Radomor Nikçeviq,...

Festivali Ndërkombëtar i Teatrove, “Prishtina Theater International Festival” – thirrje për aplikim

Festivali Ndërkombëtar i Teatrove PTIF (Prishtina Theater International Festival), shpall të hapur thirrjen për aplikim për të gjitha kompanitë teatrore të interesuara për të...

Labinot Tahiri: Ma pa hairin AKR-ja

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri thotë se është sakrificë e madhe hyrja që ai ka bërë në politikë, mirëpo thotë se...

Daçiq vazhdon të jetojë në ëndrrën se Kosova nuk është e pavarur

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq po vazhdon të ëndërrojë se Kosova nuk është shtet i pavarur. Duke folur për dhjetvjetorin e pavarësisë së Kosovës,...

Gjuriq: Derisa të ketë Krishtlindje do të ketë edhe serbë në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka marrë pjesë në ndezjen e buzmit të Krishtlindjes ortodokse mbrëmë...

Pandeli Majko: Ja kush po na pengon që ta hapim kufirin me Kosovën

Ministri i Shtetit shqiptar për Diasporën, Pandeli Majko, bëri një deklaratë të fortë, duke zbuluar arsyen që e pengon lëvizjen e lirë mes Shqipërisë...

Ramush Haradinaj thotë se “po pret” ta marrë vizën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se është në pritje për marrjen e vizës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai pritet që bashkë...

Zgjerohet çarja në Vetëvendosje, dalin mesazhe të reja

Një bisedë mes Aida Dërgutit dhe një aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, shpërfaqë edhe më shumë dallimet dhe mospajtimet në subjektin më të madh në...

Sherri facebook-ut, shqiptarët therren me thika

Gjatë persona janë arrestuar në Gjakovë, pasi të njëjti pas një zënke verbale përmes Facebook-ut janë takuar dhe janë rrahur në mes veti, ku...