Shqiptari lëndohet rëndë në Gjermani, shkatërrohet tërësisht Mercedesi

Natën e së mërkurës, në autostradën gjermane A 46 është lënduar rëndë një shtetas 28-vjeçar kosovar, i cili me Mercedesin e vet ka dalë...

Kush ishte Atanas Kokolanski, maqedonasi që bëri krime në Gjakovë bashkë me Gjokica Stanojeviçin?...

Përfaqësues të shoqërisë civile në Gjakovë kanë deponuar në Prokurorinë Themelore në këtë qytet kërkesën për ngritje të aktakuzës për krime lufte kundër ish...

Ramushi foli: 7 mijë euro më kushtoi pushimi, e pagova nga xhepi im!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se pushimin dimëror në Zvicër e ka paguar me para të tij dhe i kanë kushtuar vetëm...

Haley: Do të punojmë që Kosova të anëtarësohet në OKB

Teuta Sahatqija, konsulle e Kosovës në New York ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në pritjen ‘Falënderim për miqësi’, të organizuar nga...

Pacolli bën “rokada selektive” në ambasada

Behgjet Pacolli, zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme, ka vendosur që t’i kthejë në Prishtinë rreth 25 diplomatë, përfshirë ambasadorë, atashe dhe anëtarë...

Haradinaj mbledh ministrat për mbledhjen e parë për 2018

Qeveria e Kosovës sot pritet të mbajë mbledhjen e parë për vitin 2018. Sipas njoftimit për media, kjo mbledhje pritet të nisë në orën 16:00,...

Ndarja e Vetëvendosjes e pashmangshme!

Lëvizja Vetëvendosje ka mbetur pa kryetar. Kjo pasi që kryetari i deritashëm, Visar Ymeri dha dy ditë më parë dorëheqjet nga të gjitha pozitat...

Selimi: Vetëvendosja do të votojë pro shfuqizimit të Speciales

Rexhep Selimi, deputet i lëvizjes “Vetëvendosje” në Kuvendin e Kosovës, thotë se partia së cilës i përket ai do të votojë pro shfuqizimit të...

Qeveria planifikon të ulë në dy numrin e universiteteve publike

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) dhe Qeveria e Kosovës gjatë këtij muaji do të vendosin se sa do të jetë numri i...

Pushimet luksoze të kryeministrit në Sant Moritz, vendin më të shtrenjtë në botë (FOTO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në botë....