Plagoset në Komoran vëllau i Rexhep Selimit (Foto)

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sonte në orët e mbrëmjes në Komoran. I plagosuri ka marrë lëndime nga arma e zjarrit dhe...

GoldAg viziton varrin e Mirsad Ndrecajt pas namazit të Xhumasë! (Foto)

Këngëtari Arijan Agushi, i njohur si GoldAg ka vizituar sot varrezat e pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës, që u vranë në Lagjen e Trimave,...

Kthehet nga Kosova për të vuajtur dënimin me burg prej 17 vitesh në Zvicër

Shqiptari nga Kosova Demë B., nga fundi i vitit 2016 ishte dënuar me burg prej 17 vitesh, për shkak të vrasjes me paramendim –...

VV Denoncon Dardan Molliqajn për ‘Mbledhje Ilegale’ me Aktivistë

Lëvizja Vetëvendosje lëshoi një komunikatë në të cilën tha se ish sekretari organizativ i kësaj partie, Dardan Molliqaj, po mbledh aktivistët e saj në...

Partia e të ikurve nga VV do të pagëzohet Alternativa Socialdemokrate me kryetar Visar...

Pas përplasjeve të fundit brenda lëvizjes “Vetëvendosje”, me kalimin e kohës vetëm se po thellohet “hendeku” mes dy taborëve të kësaj partie: ai i...

Tahiri kërkon zbardhjen e krimeve të luftës

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri në një intervistë për Danas ka pohuar se dy pengesat kryesore për bashkëpunimin në mes Kosovës dhe Serbisë në...

Analisti serb: CIA e di se kush e vrau Ivanoviqin

Analisti i njohur serb i çështjeve ushtarako-politike, Miroslav Lazanski ka thënë se CIA e di se kush e ka vrarë liderin e SDP-së në...

Britanikët përjashtohen nga “Trepça”

Me 10 tetor të vitit të kaluar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ambasadori Britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, i kishin vënë firmat e...

Mediat kroate zbulojnë skenarin, ja pse Shërbimi Sekret Serb e vrau Oliver Ivanoviqin

«Serbët nuk e kanë të panjohur ta heqin qafe cilindo politikan të tyre, i cili nuk u shkon për shtati. Ne kemi shërbim jashtëzakonisht...

Labinot Tahiri jep dorëheqje: Mos më thirrni më për punësime

Deputeti Labinot Tahiri ka dhënë dorëheqje nga posti i zëvendëskryetarit në Aleancën Kosova e Re. Thotë se po tërhiqet nga ky funksion pasi në parti...