Haradinaj pas kthimit nga Haga: Kufijtë e Kosovës nuk guxon t’i prekë askush

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, mbrëmë pak para mesnatës është kthyer nga Haga. Në një deklaratë për mediat ai ka thënë se me...

„Zonja e hekurt“ zvicerane, arkitektja e Pavarësisë së Kosovës

Nxitimi jotipik për Zvicrën, i ish ministres së Jashtme zvicerane Micheline Calmy-Rey, ka përshpejtuar Pavarësinë e Kosovës. Për shumicën e njerëzve, poltikanja zvicerane Micheline Calmy-Rey...

Kurti emëron dy zëvendësministra të rinj

Taulant Kryeziu dhe Imri Demelezi janë dy zëvendësministrat e ri në Qeverinë e Kosovës, që janë emëruar sot nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Taulant...

Dy vjet pa Adem Demaçin

Sot bëhen dy vjet që kur ndërroi jetë veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, i njohur si Mandela i Kosovës. Me prejardhje nga fshati Lupq...

Eksperti i Qeverisë për baglat

A e dini sa pleh prodhon një lopë në Kosovë? Po një dhi apo dele? Qeveria e Kosovës, e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, ka...

Qëndrimi i AKR-së rreth koalicionit me Fatmir Limën

Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli pritet të bashkojnë forcat për të garuar në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Nisma Socialdemokrate dhe AKR-ja ka gjasa që...

Albin Kurti sot në Shkup

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sot vjen në Shkup në kuadër të fushatës parazgjedhore e cila ende zyrtarisht nuk ka filluar në Kosovë....

Ambasadori britanik thirrje serbëve: Mos kini frikë nga Ushtria e Kosovës

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell, ka folur për ushtrinë e Kosovës, taksën e vendosur nga Qeveria e Kosovës dhe për...

Për herë të parë Thaçi rrëfen takimet me Vuçiç pa praninë e kamerave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka rrëfyer për herë të parë se me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar disa takime pa kamera...

Pritje të mëdha në Merdare, qytetarët bllokohen për 3 orë

Ditët e nxehta sikurse çdo vit tanimë kanë nisur të shkaktojnë tollovi nëpër kufijtë e Kosovës. Si zakonisht, pika më e frekuentuar kufitare mbetet ajo...