Dy persona humbin jetën nga aksidenti në Vranidoll (FOTO)

Mbrëmë në magjistralen Prishtinë-Podujevë, në fshatin Vranidoll ka ndodh një aksident trafiku, nga i cili dy persona kanë humbur jetën. Në këtë aksident janë lënduar...

Kjo është deklarata e ministrit Tahiri dhe Sefaj pas sulmit ndaj Mustafës

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj dhe ai i Drejtësisë, Abelard Tahiri, deklaruan se sulmi ndaj drejtorit të Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa...

Njihuni me kampionin e shenjëtarisë i cili rregulloi snajperët e UÇK-së

Qysh në fëmijëri u përball me një jetë të vështirë përplot me brenga dhe vuajtje familjare, mirëpo kjo nuk e ndali Ali Pllanën që...

Pacolli beson në mbështetjen e Bullgarisë për anëtarësimin e Kosovës në OKB

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, e ka konsideruar lajm të mirë kryesimin e radhës së Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian nga...

E dhimbshme: 14 vjeçarja shkoi në Kosovë për pushime, vdiq pasi ndërruan motmotet

Y.B, 14 vjeçare nga fshati Llukafc i Istogut ka ndërruar jetë pas ndërrimit të motmoteve. Shkaku i vdekjes ende nuk dihet, derisa autopsia po mundohet...

Merovci zbulon detajet e pathëna për Rugovën, çfarë kishte parë ai te Presidenti?

Ishte njeriu më i afërt i Presidentit historik Ibrahim Rugova. Kush më mirë se Adnan Merovci do të mund të shpaloste detaje nga jeta...

FOTO/ Nuk keni për ta besuar! Ja kush është politikani shqiptar që ka pasuri...

Jeni i varfër por ëndërroni të bëheni me para, këtë mund ta bëni fare thjeshtë, sa hap e mbyll sytë. Sigurisht që kjo është...

Deputetja e VV-së shpalos detajet, kjo është Albulena Haxhiu jashtë politikës

Njëra ndër deputetet më të zëshme dhe më aktive në Kuvendin e Kosovës, Albulena Haxhiu vjen me një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”,...

6 persona të lënduar nga mjetet piroteknike, 1 nga plumbi

Shtatë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencë deri në orën 1 pas mesnate, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. Këtë e...

Scott: Kosova me gjenerata e ka shumicën shqiptare që ka kërkuar gjithmonë pavarësi

Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scot ka theksuar se Kosova me gjenerata e ka shumicën shqiptare e jo serbe, se shumica e popullit shqiptar...